Pokud pravidelně jíte jablka,   přestaňte slupku vyhazovat.   Jablka jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce a lze je najít prakticky v každé kuchyni díky jejich lahodné chuti, všestrannosti a živinám. Co však mnozí z nás možná neví, je, že slupky z jablek   lze využít k mnoha domácím úkonům. 

Často v kuchyni používáme pouze dužinu a ne slupku na přípravky jako jablka v sirupu nebo s krustou, palačinky a sladké pečivo a slupku vyhodíme. Kromě toho, že obsahují hodně vlákniny, mohou být  užitečné pro každodenní domácí úkoly   , takže kromě čištění můžeme také recyklovat tu část jablka, kterou rádi vyhazujeme.

Jablečné slupky, NEVYHAZUJTE, použijte je doma!

Pokud chcete přírodní čištění s   cenově dostupným, snadno dostupným a velmi pohodlným produktem   , Apple je vaše nejlepší volba. Podívejme se, jak můžeme využít také kůru, kterou často vyhazujeme.

Domácí osvěžovač vzduchu

 1. Jablečné slupky stačí sušit na slunci.
 2. Po zaschnutí je vložte do plátěného sáčku, aby mohly uniknout aroma.
 3. Přidejte tyčinku skořice
 4. Tento domácí osvěžovač vzduchu je vhodný do všech místností v domě: skříní, zásuvek nebo botníků.

Vyčistěte hliníkové předměty a náčiní.

 1. Jablečné slupky dejte do hrnce s vodou.
 2. Do tohoto roztoku ponořte své hliníkové nádobí, které chcete vyčistit
 3. Umístěte pánev na sporák na mírný oheň asi 30 až 40 minut.
 4. Nechte vychladnout a poté nádobí osušte utěrkou z mikrovlákna.
 5. Kyselina v jablečné slupce má odmašťovací účinek.

 Vložte slupky z jablek do sklenice a přidejte vodu, abyste vytvořili účinný univerzální čistič.

Ocet má mnoho využití při úklidu domácnosti. Ačkoli pro tyto úkoly obvykle používáme bílý ocet, jablečný ocet má také velkou čisticí schopnost a je skvělý na skleněné a kovové povrchy. Podle webu Medical Life Sciences News se ocet používá jako  dezinfekční prostředek  po tisíce let.

Studie zveřejněná ve Scientific Reports také zjistila, že    jablečný ocet má antimikrobiální účinky   proti bakteriím, jako je Escheriachia coli, Staphylococcus Aurus a Candida Albicans, což z něj činí dobrou volbu pro úklid domácnosti. Navíc je to skvělá    alternativa ke komerčním produktům   , které mohou být zdraví škodlivé.

Bude potřeba:

 • 200 gramů jablka
 • 400 ml vody
 • 2 lžíce cukru

Metoda:

 1. Smíchejte jablka (můžete použít slupku i jádřince) s cukrem a vodou.
 2. Výsledná kapalina se přefiltruje.
 3. Naplňte vzduchotěsnou nádobu do ¾ a utěsněte kusem papírové utěrky a gumičkou.
 4. Láhev umístěte na teplé místo mimo dosah světla (20-25°C) a   míchejte denně po dobu 3 týdnů.
 5. Když ucítíte charakteristickou vůni octa, je hotovo.

Jablečný ocet je výborný   dezinfekční a odmašťovací prostředek.   Lze jej použít na mnoho typů povrchů a je ideální pro   odstraňování vodního kamene   ,   čištění trouby   a mnoha spotřebičů, kde se hromadí přichycené nečistoty. Do oplachovacího cyklu můžete přidat trochu jablečného octa,   abyste   odstranili odolné skvrny na nádobí. Můžete   jej použít i k čištění myčky nádobí.

 

Lze jej   použít k mytí oken a mytí podlah.   Lze jej také   přidat do pračky   k čištění a dezinfekci oděvů a odstraňování nepříjemných pachů z pračky. S tímto přírodním a ekonomickým produktem navíc ušetříte spoustu peněz za drahé a škodlivé mycí prostředky.