Jahody jsou kulturní rostlinou, která by v naší městské zahradě nikdy neměla chybět     Je známo, že je jedním z   ovoce nejvíce kontaminovaných pesticidy.   Proto, když   si pěstujeme vlastní jahody doma,   držme se dál od těchto škodlivých látek. Je to také rostlina, která se velmi dobře přizpůsobuje.

Jahody, pěstování doma je možné! Získáte tak silné rostliny plné plodů.

Výsadba a pěstování jahod doma   je velmi jednoduché a umožňuje nám vychutnat si plody, které jsou mnohem chutnější než ty, které můžeme koupit v jakémkoli supermarketu, a také bezpečnější. Pokud máte dostatečně velký sad nebo zahradu, můžete je zasadit do země,   ale také do květináčů.   Vzhledem k tomu, že tato rostlina    velmi dobře odolává chladu a horku   a   přežívá i mráz,   je to již první příznivý bod, který umožňuje její pěstování. Nejlepší dobou pro   pěstování jahod je   pozdní zima   , abyste si jahody užili na jaře a v létě, v jejich vegetačním období.

Jahody lze pěstovat  jak v květináčích, tak přímo v zemi,   pokud je v sadu nebo zahradě dostatek místa. Nutno podotknout, že jahodník je rostlina, která   velmi snadno zakořeňuje   a nedělá větší problémy při výsadbě.

Plody v květináčích by měly být umístěny na místě,    kde budou dostávat sluneční světlo    , aby byly dobře osvětlené a rostly silné a zdravé. Stejně tak vyžadují    zúrodněnou půdu   , aby zvýšili svou produkci. Pokud dáváme přednost výsadbě jahod přímo do půdy zahrady nebo sadu, doporučujeme tak činit do hřebenů, tedy   do rýh s vyvýšenou páteří.  Sazenice  byste měli   umístit vysoko   a ponechat mezi nimi vzdálenost asi 30 cm.

Nejlepší možností   při výsadbě jahod je sazenice    ,   které najdete ve školce.

Pěstovat jahody doma a nechat je donekonečna plodit: trik, který vás zachrání!

Rostliny jahodníku   obvykle používají velmi jednoduchý systém množení   . Ty vytvářejí   dlouhý vzdušný stonek   , který spočívá na zemi daleko od mateřské rostliny. Z tohoto stonku   se vyvinou kořeny   , které proniknou do půdy a   dají vzniknout nové jahodníku.  Stejný postup   můžeme   opakovat i doma.  Jakmile si všimneme běhounu na rostlině,   stačí jej umístit do blízkého květináče   . Běžec zapustí kořeny a vše ostatní udělá pro sebe. Co musíme udělat, je   jednoduše více zalévat půdu   , aby vyvíjející se kořeny našly příznivé prostředí, ve kterém se plně zakoření.

Nakonec je důležité poznamenat, že pokud chcete   jahody množit semeny, můžete tak učinit. Obecně se tento typ množení jahod provádí, když chcete získat odrůdu jahod, která není ani hybridní, ani tradiční. Tento typ přehrávání však obvykle trvá    podstatně déle   .

ČTI TAKÉ:     Tato ingredience vystačí na velmi jemné cuketové placky. Pouze 60 kalorií!

Jahoda: jak ji zalévat, aby získala šťavnaté a dobré ovoce

Zasazení jahod je jen prvním krokem k jejich pěstování a vychutnávání si lahodných plodů sklizených u vás doma. Je velmi důležité vědět, jak se o rostlinu starat,   aby rostla zdravá a silná.

Jedním z nejdůležitějších bodů při    pěstování jahod    bude zavlažování    ,   protože potřebují stálý přísun vody a   vždy se vyhýbají stagnaci vody.   Proto je nejlepší   zalévat pravidelně (1-2x týdně),   aby byla půda vždy vlhká, ale bez přehánění.   Kapková závlaha    je jednou z nejvhodnějších metod pro zásobování jahodových polí vodou. Je vhodné   zalévat, když slunce již zapadlo   .

Pro růst jsou důležité i jahody, hnojivo a umístění.

Aby    rostliny jahodníku    správně rostly, musíme věnovat zvláštní péči, která nám pomůže,   aby plody byly šťavnaté a chutné.    Kromě rad, které jsme vám poskytli ohledně zavlažování, byste měli zvážit také aspekty, jako jsou následující:

  • Používejte organické hnojivo   : Například hnůj je   jedním z nejlepších hnojiv,   které pomáhá jahodám růst silné, velké a chutné.   Rostliny se doporučuje   přihnojovat v malých dávkách jednou za 15 dní.
  • Zvýšená poloha   : Plody bychom se neměli dotýkat země, jinak   by nadměrná vlhkost mohla způsobit hnilobu   a   zvýšit riziko napadení hmyzem.    Nejlepší je vyvinout   zvýšený systém   , který umožní jahodám růst do výšky, aniž by dosáhly na zem.
  • Ochrana proti mrazu:    V chladném období je důležité rostlinu chránit, aby se zabránilo hnilobě. Je to velmi odolná rostlina, ale   vyžaduje minimální ochranu.    Můžete   je například přikrýt slámou   nebo je umístit na chladné a suché místo, pokud rostou například v květináči nebo na snadno mobilní konstrukci.

Jahody, teď je čas je sbírat!

Trik, jak zjistit, kdy je   optimální čas na    sběr jahod,   je, když   získaly sytě červenou barvu.   Je čas je vyzvednout. Pro jejich sklizeň stačí odříznout stonek    asi 2 centimetry od jahody   . Zbytek stonku by měl zůstat neporušený. Při sběru jahod byste měli postupovat co nejrychleji, aby si jahody zachovaly čerstvost. Rostliny jahodníku   obecně plodí od pozdního jara do podzimu   . Letní plodiny jsou obecně nejlepší.