Jak množíte nekonečnou levanduli z řízků? Klasická metoda vyučovaná profesionály v oboru.

pěstovat levanduli

Levandule je fascinující rostlina se svými voňavými fialovými květy a terapeutickými vlastnostmi     Pro ty, kteří si chtějí levanduli pěstovat na své zahrádce nebo si prostě chtějí rozmnožit své stávající rostliny, je množení řízkováním efektivní a poměrně snadná metoda. Průmyslové školky vás krok za krokem provedou, jak   levanduli z řízků úspěšně množit    , abyste si tuto krásnou rostlinu mohli v hojné míře užívat.

Jak množit levanduli z řízků?

Rozmnožování levandulových řízků   je snadný a levný způsob, jak na zahradě rozmnožit stávající rostliny nebo zasadit nové rostliny. S trochou péče a pozornosti se můžete těšit z různých nádherných rostlin levandule, které obohatí váš prostor svou líbeznou vůní a terapeutickými účinky. Zahradníci v sektoru vám krok za krokem ukáží, jak na to.

řízky levandule

Nejlepší období pro sklizeň   levandulových řízků   je jaro nebo podzim. Ujistěte se, že mateřské rostliny jsou zdravé a vitální a mají zdravé květy a listy. Vyhněte se odběru řízků v době, kdy je rostlina ve stresu, jako jsou horké letní dny.

Propagace se provádí   následovně   :

  • Připravte si čisté, ostré zahradnické nůžky.   Vyberte si mladé, silné postranní stonky   dlouhé 10 až 15 centimetrů. Odstraňte listy ze spodní části řízku, ponechte pouze horní. Ujistěte se, že řez odříznete těsně pod uzlem, kde se vyvíjejí kořeny;
  • Chcete-li zvýšit své šance na úspěch, doporučujeme   ošetřit řízky levandule kořenovým hormonem.   Kořenové hormony podporují tvorbu silných kořenů. Tyto produkty najdete u zahradníka;
  • Připravte si   dobře odvodněnou půdní směs   pro řízky levandule. Dobře funguje šťavnatá zemina nebo písčitá zemina smíchaná s perlitem. Před zasazením řízků naplňte květináče nebo nádoby touto směsí a lehce zalijte.

Technologie pro nekonečně krásné rostliny

Nyní udělejte   do půdy špejlí nebo prstem malý otvor a levandulový řízek opatrně zasuňte do půdy, abyste se ujistili, že je stabilní. Do stejného květináče můžete zasadit několik řízků a udržovat je od sebe alespoň  5 centimetrů  . Řízky zakryjte průhledným plastovým sáčkem, abyste vytvořili vlhké prostředí.

Řezy pro šíření levandule

Umístěte květináče na světlé místo   , ale nevystavujte přímému slunečnímu záření. Řízky levandule potřebují k růstu světlo, ale přímé sluneční světlo je může spálit. Udržujte půdu mírně vlhkou, aniž by došlo k přemokření. Pravidelně kontrolujte vlhkost půdy a podle potřeby zalévejte.

 

Po 6 týdnech by řízky měly začít   vyvíjet silné kořeny   . Jakmile jsou kořeny dobře vyvinuté, mohou být řízky zasazeny do květináčů nebo zahradní zeminy. V každém případě vždy vyhledejte radu zkušených zahradníků, abyste dosáhli svého.