Chcete-li odstranit plíseň z vany za pouhých pět minut, stačí použít přírodní přísadu.

Plíseň ve vaně

Existuje několik více či méně účinných metod, jak vanu důkladně vyčistit. Vana musí být vždy dokonale čistá a vydezinfikovaná.

K odstranění všech stop nečistot nebo plísní uvízlých v rozích vany můžete použít několik přírodních metod. Abyste se naučili, jak rychle a snadno odstranit plíseň z vany, doporučuji přečíst si následující.

Proč se ve vaně tvoří plísně?

Plísně   , které se usazují v rozích vany  nebo sprchového koutu, jsou způsobeny teplem a párou vznikající v koupelně. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvlhčí část domu, je velmi pravděpodobné, že se na různých površích v koupelně časem vytvoří plíseň.

forma na vanu

Plíseň způsobuje houba, která se snadno šíří na   velmi vlhkých místech   . Nutno říci, že plíseň je nejen ošklivá na pohled, ale může být i škodlivá pro vaše zdraví. Jsou velmi citliví lidé, u kterých se kvůli plísním může rozvinout astma nebo alergie.

Obecně platí, že pokud jste plísním vystaveni delší dobu, mohou se objevit dýchací potíže. Aby se předešlo zdravotním problémům, je nutné   z bytu odstranit plíseň.

Jak zabránit plísním

Abyste zabránili  tvorbě plísní v koupelně,   zejména ve vaně, musíte dodržovat jednoduchá opatření. Plíseň ničí povrchy, kde se vyskytuje, a proto je třeba jí předcházet.

Aby se v koupelně netvořily  plísně   , je vhodné   vždy zajistit optimální větrání.   Dobrá cirkulace vzduchu je velmi důležitá pro zabránění růstu plísní. Aby se zabránilo hromadění vlhkosti, místnost by měla být po každém sprchování a koupeli vždy dobře větraná.

Dalším trikem je nahřátí  lázně   před horkou koupelí, aby nedošlo k tepelnému šoku. Úklid   koupelny  je stejně důležitý, proto by měl být každý povrch v koupelně důkladně vyčištěn alespoň jednou týdně. A konečně, nenechávejte mokré oblečení v koupelně. Existuje několik způsobů, jak se zbavit plísní, které se ve vaně hromadí   .

plesnivá vana

První metodou je   použití čpavkového spreje v oblastech, kde se tvoří nejvíce plísní.   Výborným prostředkem je   připravit si směs jedlé sody a octa a čištěné místo přetřít hadříkem. Při odstraňování plísní z vany   pomáhá i   smíchání   peroxidu vodíku s tekutým mýdlem a jedlou sodou   . Jednoduše vezměte běžný zubní kartáček a naneste přírodní směs na formu.

Domácí prostředky na plíseň ve vaně.

Účinným domácím prostředkem   na odstranění zbytků plísní ve vaně   je použití   toaletního papíru   . V praxi stačí vzít trochu toaletního papíru a omotat ho kolem sebe, čímž vznikne jakousi nit.

Prameny toaletního papíru by měly být umístěny   v rozích vany, kde chcete odstranit plíseň. Poté byste měli   na šňůrku toaletního papíru nastříkat trochu bělidla nebo případně vinného octa   .

 

V tuto chvíli je potřeba namočit toaletní papír do bělidla nebo octa asi na dvanáct hodin. Během této doby byste neměli používat vanu a nechat koupelnu zcela suchou. Jakmile odstraníte veškerý toaletní papír, všimnete si, že všechny stopy plísně jsou pryč.