Když přijde teplé počasí, sady a ovocné sady se stanou rojem   mravenců   , kteří tvrdě pracují na shromažďování zásob na zimu. Jejich cesty se ale často kříží s našimi a pak se soužití komplikuje. Nikdo nemá rád   kuchyň zamořenou mravenci   . Takže co můžeme dělat?

Samozřejmě existuje mnoho chemických přípravků na jejich hubení, ale pokud nechcete používat tyto typy látek, pak se pojďme společně podívat, jak můžeme dosáhnout stejného výsledku.

Jak udržet mravence pryč, přírodní prostředky

Mezitím několik   praktických rad:

  1. Udržujte dům velmi čistý a odstraňte zbytky jídla, které mohou přitahovat mravence.
  2. Při mytí podlahy   přidejte do vody ocet a citronovou šťávu   , mravenci nemají rádi zápach.
  3. Pokuste se zjistit, kde se mravenci do domu dostávají, abyste se dostali k jádru problému.   Aplikujte mastek   na všechny možné vstupní body, abyste je odradili.
  4. Nastříkejte citronovou šťávu nebo ocet   do blízkosti předních dveří a všech oken.

Existuje také několik zajímavých strategií na   ochranu rostlin a květináčů:

 

  1. Vyrobte si   repelentní sprej   , který obsahuje polovinu vody a polovinu jablečného octa. Postříkejte rostliny a okolí tímto prostředkem, aby se mravenci nedostali.
  2. Namočte vatové tampony do stejného přípravku a umístěte je na zahradu.
  3. Kávovou sedlinu rozprostřete v blízkosti památek, také s pár kapkami citronu navrch.
  4. Zasaďte několik   cibulek česneku a mnoho aromatických rostlin, které   mravenci nemají rádi: rozmarýn, chilli, mátu, oregano a bobkový list.
Pokud však již ke škodě došlo a existují  mraveniště   , která je bezpodmínečně nutné zničit, existují k tomu přirozené metody. Je zřejmé, že je to poslední možnost, protože bychom nikdy nechtěli vzít životy těmto malým tvorům, kteří se prostě snaží udělat pro svou komunitu to nejlepší, co mohou. Bohužel škoda, kterou nám mohou způsobit, nás někdy nutí k drastickým rozhodnutím. Zde je několik možností:
  1. Připravte směs z 10 gramů moučkového cukru a 10 gramů jedlé sody a poté přidejte 4 gramy prášku z pivovarských kvasnic. Své cesty si rozprostřeli poblíž mraveniště.
  2. Připravte si směs vody, cukru a boraxu a položte ji na kus kartonu poblíž mraveniště. Mravenci to berou a také to berou do mraveniště. Jedná se o drastický, ale účinný prostředek.