Je možné rychle vypěstovat třešeň s lahodnými plody? Tato zahradní metoda je fenomenální.

třešňový make-up

Třešeň je  ovocná rostlina milovaná  pro své chutné červené a šťavnaté plody. Existuje mnoho technik, jak pěstovat rostlinu třešně jejím rozmnožováním. Odborní školkaři kladou důraz na konkrétní techniku, která má usnadnit práci i těm, kdo mají  málo manuální nebo dobré zahradnické dovednosti.

Jak pěstovat třešeň? Techniky profesionálů v oboru.

Před zahájením  procesu množení  třešně je důležité připravit půdu a zajistit, aby byla vhodná pro růst nových rostlin. Třešeň preferuje dobře odvodněné půdy bohaté na organické látky. Ujistěte se, že je půda dobře pohnojená a zpracovaná, aby poskytla novým rostlinám všechny živiny potřebné pro zdravý růst.

Množení  třešňových rostlin  lze produkovat pomocí různých technik, jako je přesazování řízků nebo pomocí roubů. V tomto článku se zaměříme na techniku ​​roubování dormantních pupenů, která je jednou z nejrozšířenějších.

třešeň

Chcete-li začít, budete muset shromáždit  potřebné materiály  . Budete potřebovat zdravou třešňovou větvičku, třešňovou podnož a čistý ostrý nůž. Ujistěte se, že oba rostlinné materiály jsou bez chorob nebo škůdců.

Jakmile  budete mít připravené materiály  , postupujte takto:

  • Vyberte si  mladou, zdravou větev s dobře vyvinutými pupeny, kterou použijete jako roubovací materiál. Ujistěte se, že větvička není ani příliš mladá, ani příliš stará, ideálně asi 6-8 milimetrů tlustá a asi 10-15 centimetrů dlouhá;
  • Vezměte  podnož třešně  a ostrým nožem udělejte řez do kůry mírně nad zemí. Ujistěte se, že řez je čistý a přesný;
  • Vezměte vybranou větvičku a nařežte ji, abyste získali  spící pupen  s malou částí dřeva z předchozího roku. Ujistěte se, že pupen je dobře vyvinutý a bez poškození nebo známek onemocnění:
  • Poupátko opatrně zasuňte  pod kůru podnože, dbejte na jeho správné umístění, aby dobře přilnulo ke dřevu. Ujistěte se, že je žloutek zcela pokryt kůrkou;
  • Omotejte roubovací bod  roubovací páskou  , abyste jej chránili a udržovali v bezpečí. Ujistěte se, že stuha je pevně zabalena, ale ne tak pevně, aby stlačila drahokam;
  • Po dokončení štěpu chraňte oblast štěpu před jakýmkoli poškozením nebo narušením. Můžete to udělat umístěním plastového kužele nebo řezané plastové láhve přes štěp;
  • Rostliny naroubované pravidelně zalévejte, abyste je udrželi hydratovaní a podpořili tvorbu kořenů.

Jak dlouho trvá, než se rostlina vyvine?

Přibližně po 3-4 týdnech  byste měli na roubované rostlině začít pozorovat známky růstu, jako je tvorba nových pupenů nebo listů. To naznačuje, že roubování bylo úspěšné a rostlina dobře roste.

pěstovat třešeň

Je důležité si uvědomit, že proces množení   třešňových rostlin vyžaduje čas a trpělivost. Může trvat několik let, než nové rostliny dosáhnou plné zralosti a začnou produkovat ovoce. Při správné péči a údržbě se však   můžete na své zahradě těšit z bohaté třešňové produkce.