I když nemáte aviváž, vždy můžete mít měkké ručníky. Prozradím vám tajemství, bez kterého se neobejdete.

měkké ručníky

 

Osobně nesnáším, když mě ručníky škrábou. Pocit na kůži je nepříjemný a dráždivý. Zvláště pro ty, kteří mají velmi citlivou pokožku jako já. Použití hrubého ručníku zanechá mou pokožku červenou a suchou většinu dne. Bohužel se také stává, že nemáme aviváž. Když potřebujete vyčistit pračku, existuje metoda, která změní pravidla hry. Pojďme společně objevit, jak změkčit oblečení, i když nemáte aviváž.

Měkké ručníky, nejlepší látka.

Nejprve se podívejme na vazbu ručníků.   Nejlepší možností by bylo koupit je předem ve   100% bavlně.  Tato látka totiž nejen déle vydrží, ale je také více savá a snáze se udržuje měkká.

Proto je výběr látky při nákupu důležitý. Je to investice do budoucnosti ve všech ohledech, která vám poskytne výhodu jak při praní, tak v zachování její trvanlivosti po delší dobu a v jejím přínosu pro tělo, zamezení kontaktu s látkou na drsném povrchu.

Ještě lepší je, když   najdete egyptskou bavlnu, která je považována za nejlepší pro koupelové prádlo.  V každém případě jsou látky jako len a bambus   stejně platné. Pravděpodobně si budete myslet, že jsou dražší, ale jak jsme již zmínili, cena se vzhledem k delší životnosti vyplatí. Z tohoto důvodu bylo v dávných dobách zvykem šít kalhoty, protože prádlo, které kupovaly babičky, maminky a tety, bylo drahé, kvalitní a vydrželo téměř celý život.

Jak změkčit tkaniny bez aviváže

Marseillské mýdlo

 

Skutečné tajemství spočívá ve   dvou přírodních produktech:   kyselině citronové a Marseillském mýdle. Tyto dvě ingredience nejen učiní vaše oblečení čisté a vydezinfikované, ale také zajistí, že vaše ručníky budou velmi měkké. Jak je použít k dosažení požadovaného výsledku:

 

  • Kyselina citronová   je skutečné přírodní změkčovadlo. Rozpusťte 150 gramů v 1 litru vody v pračce a přidejte trochu do přihrádky na aviváž.
  •  Místo toho nalijte 2 polévkové lžíce   tekutého marseillského mýdla   do nádoby obsahující prací prostředek.
    Pokračujte v běžném praní a vaše ručníky budou velmi jemné a voňavé.