Lilek   je   tak dobré jídlo, že ho jen těžko někdo neoblíbí. Jsou velmi univerzální a mohou být součástí prvního nebo druhého chodu, jako příloha nebo jako lahodný předkrm. Navíc se dají připravit na jakýkoli způsob, jeden z nich je smažený. Bohužel jediný problém nastává, když je chcete   smažit   , protože při tomto způsobu vaření   absorbují hodně oleje.

Tato nevýhoda je způsobena malými buňkami, které činí tuto zeleninu příliš houbovitou. V podstatě jsou to tyto malé buňky, které vypadají jako   vzduchové vaky   . Při smažení se místo otevření rozpůlí a   lilek se namočí do oleje   . Dá se tomu nějak zabránit? Naštěstí odpověď je ano! Podívejme se, jak můžeme tento problém vyřešit.

To zabrání tomu, aby lilky při smažení absorbovaly olej.

 

Lilek je samozřejmě   jídlo s nejmenším počtem kalorií.  Jakmile se je však rozhodnete smažit, stávají se nevyhnutelně naprosto nevhodnou kalorickou bombou pro váš jídelníček. Ve skutečnosti mají tu strašnou chybu, že jsou neuvěřitelně nasáklé olejem. K odstranění oleje je nestačí ani osušit savým papírem, protože tuk bohužel zůstává uložen ve vnitřní struktuře této zeleniny.

Abyste tomu všemu předešli a   zajistili, že se malé buňky uzavřou a olej nepronikne, musíte se při předvaření  lilků obrnit trpělivostí   , aby se jejich savost snížila prakticky na nulu. Pokud náhodou přemýšlíte o žehličce na vlasy, raději si to rozmyslete. Bohužel to není správná metoda pro efektivní předvaření a riskujete jen další poškození.

Ve skutečnosti  s tímto systémem vaše lilky ztratí vodu a zjevně se na některých místech spálí   . V důsledku toho se po usmažení automaticky stanou nepoživatelnými pro svou tvrdost a příliš hořkou chuť. Pak to trvá příliš dlouho,   asi 1 hodinu   , a upřímně řečeno, za neuspokojivý výsledek to ani nestojí. Vyhněte se tedy této metodě a použijte tu správnou.

Uvařte lilek v mikrovlnné troubě.

Co byste měli udělat, je lilky dobře umýt a osušit. Po sejmutí špičky ji můžete nakrájet do požadovaného tvaru nebo podle receptu, který chcete připravit. Jakmile je toto hotovo, měli byste dát zeleninu na talíř a   dát ji do mikrovlnné trouby, kde ji budete vařit po dobu 8 minut při výkonu 800-1000 wattů   . Před smažením pak počkejte, až vychladnou. Uvidíte, že při tomto   způsobu předvaření  lilky nejen že   nenasáknou olejem   , ale především si zachovají svou chuť.

Nakonec, pokud budete připravovat rychlou přílohu,   doporučujeme ji nesmažit.  Chcete-li získat dobré jídlo, stačí   jej dovařit v mikrovlnné troubě a   poté dochutit trochou olivového oleje a soli. Jakmile jsou lilky uvařené,   můžete je použít dle libosti,   připravit si dobrý parmazán, plněné závitky, timbale, masové kuličky nebo prostě první chod. Tímto způsobem můžete mít během krátké doby lahodné a zdravé lilky.