Když máme doma problém s dýmkami, první věc, na kterou myslíme, je zavolat profesionála. I když hodně záleží na konkrétním problému. Často se však stává, že náklady na velmi jednoduché opravy jsou značně vysoké. Proto vám dnes prozradíme starý instalatérský trik, který vám může ušetřit spoustu peněz.

make-up coca cola

Když máme doma problémy s instalatérstvím, i když nejsou vážné, často se ocitáme v potížích, když se snažíme obejít bez  pomoci profesionála  , zvláště pokud se v potrubí nevyznáme. Vše samozřejmě záleží na závažnosti věci. Pokud například ze stropu kape voda, tvoří se plísně nebo se objevují viditelné skvrny od vlhkosti, je jasné, že je nejlepší zavolat instalatéra.

Často si tyto problémy představujeme jako povrchní, triviální a tudíž snadno řešitelné, ale v některých případech by se neměly podceňovat.   Ve skutečnosti by některé problémy mohly mít vážné důsledky   , a proto způsobit značné poškození naší struktury.

Někdy se může stát, že se někdo rozhodne zasáhnout bez zásahu profesionála a způsobí tak větší škody. Je proto nutné pečlivé zvážení, jinak hrozí, že   náklady na opravy se později zvýší   . Jedním z nejčastějších problémů jsou bezesporu malé či velké ztráty vody. Někdy příliš staré potrubí povolí, takže jsme vystaveni nekontrolovatelnému úniku vody. Dnes vám prozradíme, jak můžete pomocí starého instalatérského triku opravit potrubí za pár minut a bez větších technických dovedností.

Starý instalatérský trik

Některé příznaky, jako je prosakující voda, ucpané odtoky nebo nefunkční vodovodní systémy, vyžadují odborný zásah. Někdy by však stačilo více věřit ve vlastní potenciál. Také proto, že když platíme účet, uvědomujeme si   , že částka může být pro naši kapsu příliš vysoká.

Myšlenka, že jsme byli podvedeni, může dokonce vyvstat v naší mysli, aniž bychom si byli dostatečně vědomi a kompetentní ohledně složitosti škody. Naštěstí ne všichni tito odborníci mají stejné sazby.

Existují však některé práce, které svou složitostí výrazně zvyšují náklady na údržbu a mohou tedy výrazně zvýšit cenu.

Starý instalatérský trik

Jedním ze způsobů, jak ušetřit spoustu peněz,   je možnost provádět opravy sami.   Zde však ovlivňuje několik faktorů, jako je závažnost problému a osobní schopnosti, které máme.

Ne každý zná tyto kutilské úkoly, ale pomocí praktických rad je možné některé z nich vyřešit. Mezi mnoha domácími prostředky bychom vám dnes rádi prozradili starý instalatérský trik, se kterým trubku opravíte během pár sekund.

Jak opravit netěsnící vodovodní potrubí

Jak jsme již zmínili,   první věc, kterou musíme udělat, je pečlivě vyhodnotit problém:   proto musíme mít jasno, zda máme zavolat instalatéra, nebo problém vyřešit sami.

Někdy se vyhýbáme volání instalatéra, protože náklady jsou vysoké. Často se stává, že máme velké pochybnosti, když je nám předložen rozpočet.   Velmi vysoké a velmi vágní číslo   nás nutí myslet si, že utratíme spoustu peněz.

Zatímco nízké náklady mohou vést k tomu, že práce bude provedena špatně. V tomto případě je nejlepší připravit si podrobný odhad a možná jej porovnat s jinými instalatéry, co je potřeba vyměnit a jak dlouho bude práce trvat.

Jak opravit netěsnící vodovodní potrubí

Nenechte se tedy zmást, pokud jsou čísla velmi nízká, protože kvalita dobře odvedené práce má svou cenu. A profesionálové, kteří svou práci dělají dobře, mají rozumné ceny.

Nyní vám ale ukážeme, jak opravit únik vody v potrubí pomocí starého instalatérského triku. Pokud máte potrubí, které má znatelnou netěsnost, která výrazně snižuje průtok vody, jednoduše to použijte: problém vyřešíte za pár minut a nebudete muset volat    instalatéra   .

Prvním krokem je zjistit, kde je únik. Až budete hotovi, perforovanou část z obou stran odřízněte. Nyní potřebujete malou plastovou trubici stejného průměru. Nyní změřte   rozměry odstraněného kusu a nahraďte jej plastovým kusem   .

Aby obě části dobře přilnuly, jednoduše zahřejte plastovou část, aby se roztáhla. Jediné, co musíte udělat, je vložit dva kusy, které je třeba znovu připojit, a zajistit je lepidlem nebo připevnit malé stahovací pásky.

 

To je jen jeden z mnoha triků, které instalatéři používají. Jak vidíte, vše, co opravdu potřebujete, je minimální úroveň dovedností, abyste ušetřili spoustu peněz.