Zápach   v lednici   je velmi častým problémem, zejména v létě kvůli vysokým teplotám. Než budeme znát nejlepší řešení, jak se tomu vyhnout, je důležité zdůraznit, že   nepříjemné pachy vycházející z chladničky   nemusí nutně souviset s její funkcí. Jedním z důvodů, proč může vaše chladnička vydávat nepříjemné pachy, je   rozklad potravin v ní.

Bohužel   nepříjemný zápach může proniknout i do potravin   , které jsou v optimálním stavu. Proto je důležité mít zkažené jídlo pod kontrolou a zabránit tomu, aby se po vyhození opakovalo.

Pokud si všimnete  nepříjemného zápachu   vycházejícího zevnitř při otevření chladničky, měli byste problém co nejdříve vyřešit     Je třeba si uvědomit, že    jakýkoli druh rozlitých, shnilých nebo dokonce prošlých potravin   může v kombinaci s kondenzací a vnější vlhkostí vytvářet   v chladničce velmi nepříjemný zápach . Co ale udělat pro to, aby byla lednice co nejčistší a nešířil se nepříjemný zápach? Pojďme se na to společně podívat!

Lednička, nikdy tak čistá: Takhle to s touto surovinou funguje!

Žena otevírání dveří lednice, detailní záběr

Je velmi důležité    důkladně vyčistit vnitřek lednice   . V první řadě musíme   před dezinfekcí a čištěním tohoto zařízení vyjmout všechny potraviny   a uložit je do chladící tašky     . Jakmile je chladnička zcela prázdná, můžete začít s čištěním. Níže vám poskytneme několik tipů, jak udržet nepříjemné pachy v chladničce.

Jedlá soda  je nepochybně klasikou, co se úklidu týče. Tento článek je    velmi užitečný, pokud jde o odstranění nepříjemných pachů v chladničce   . Pokud jste si již všimli, že po otevření dveří lednice je cítit nepříjemný zápach, zvolte čištění jedlou sodou.   Chcete-li ji použít, musíte   připravit směs 15 ml jedlé sody a vody. Touto směsí očistěte  stěny lednice   i   police a dvířka  . Měli byste    jej nechat několik minut působit   a poté  zbytky a nečistoty odstranit   hadříkem a vodou.

Jedlá soda: Použijte ji takto a odstraníte všechny nepříjemné pachy z lednice

Jedlou sodu můžete používat i   preventivně,   tedy abyste   v budoucnu zabránili vzniku nepříjemných pachů.   Jediné, co musíte udělat, je nechat  misku s pár lžícemi jedlé sody  v lednici. Jedlá soda má schopnost   absorbovat nepříjemné pachy.   Můžete si ho nechat asi měsíc   a pak ho budete muset vyměnit.   Jakmile je chladnička čistá, můžete potraviny vrátit ve správném pořadí   .

 

  • Výše.   Zde uložte potraviny, které budete jíst jako první, jako jsou těstoviny, maso, pyré, vařená zelenina nebo nakrájené ovoce.
  • Centrální oblast.   Je obvyklé dávat mléko na dveře, ale   je lepší skladovat mléčné výrobky na střední polici   : jogurt, sýr, čerstvé mléko.
  • Nízký dosah.   Je to nejlepší místo pro čerstvé produkty, které musí být chladnější, jako je maso, uzeniny a ryby. Abyste zabránili možné kontaminaci, umístěte je do samostatných uzavřených nádob.
  • Dveře.   Obsahuje potraviny, které vydrží neustálé změny teploty, jako jsou nápoje. Zde je zvykem přidávat otevřené mléko, ale to je chyba, protože se jedná o potravinu citlivou na tyto změny. Na dvířka položte máslo, džem a omáčky.
  • Zásuvky.   Ovoce a zelenina sem patří, protože je tam menší zima. Pro skladování je lepší používat papírové sáčky, ne plastové.
Tento zvyk uklízet ledničku a ukládat potraviny do příslušných poliček nám navíc   šetří spoustu peněz… hlavně ze dvou důvodů: Čištění lednice je důležité pro   snížení rizika plesnivění potravin   a   jejich předčasného vyhození.   Druhým důvodem je, že potraviny   vydrží déle, když jsou uloženy ve správných policích, a máte tak pár dní na jejich spotřebu.