Věděli jste, že přidání něčeho k okurce může zdvojnásobit její výnos za pouhý týden? Pojďme zjistit, co přidat jednou měsíčně pro bujný růst okurek!

Křída a rostliny

Pokud máte rádi okurky a chcete je pěstovat, není potřeba mnoho, abyste z rostliny získali úžasný výnos. Přidáním jednoduché školní křídy   můžete zdvojnásobit růst   a získat mnohem více okurek, které můžete jíst hezky a čerstvé. Pojďme zjistit, jak tento produkt používat!

Okurka

K čemu se používá křída?

Okurky lze pěstovat venku nebo ve sklenících, ale bez ohledu na výběr vyžadují základní stravu, jakou poskytuje křída. Tato látka ve skutečnosti činí půdu ještě vhodnější pro pěstování zeleniny,   neutralizuje kyselost a zlepšuje strukturu půdy   .

Křída obsahuje ve svém složení užitečné živiny pro výživu zeleniny a tedy i okurek, jako jsou: B. Vápník, látka, kterou okurky potřebují ve velkém množství pro svůj růst a vývoj.

Vysoký obsah vápníku obsažený v křídě je proto nezbytný pro zlepšení množství a kvality sklizně. Zejména při tvorbě plodů, kdy chybí vápník nezbytný pro bujný růst, mohou nastat problémy s hnilobou a úroda může klesat a být špatná.

Vápno   je již přirozeně přítomno v půdě,   ale někdy nestačí poskytnout okurkám všechen vápník, který potřebují, aby dobře rostly. Pro kompenzaci tohoto nedostatku je možné okurky a další zeleninu zalít domácím vápenným hnojivem podle jednoduchého postupu. Zjistěte, jak na to.

Jak připravit sádrové hnojivo.

K výrobě sádrového hnojiva potřebujete nějaké přísady, zde jsou:

  • 200 gramů křídy;
  • 10 litrů teplé vody.

Sádra musí být před použitím rozemleta, což je proces nezbytný pro úplné rozpuštění látky ve vodě a   zajištění rovnoměrného rozložení v půdě   . Rozpuštěný sádrovec poskytuje rostlinám kromě vápníku také velmi důležité látky, jako je křemík a hořčík, nezbytné pro zdravý růst.

Chcete-li křídu rozmělnit, vložte ji do   uzavíratelného plastového sáčku   a položte na prkénko. Pomocí paličky nebo změkčovače masa několikrát náplast pevně přitlačte, dokud se nezmění v prášek.

Jakmile dostanete práškovou křídu   , nasypte ji do teplé vody, kterou jste umístili do nádoby. Tento postup můžete provést snížením dávky s ohledem na to, že   na 2,5 litru teplé vody je potřeba 50 gramů křídy.

rostlina okurky

Jak používat hnojivo na okurky.

Po přidání práškové křídy do teplé vody roztok jemně promíchejte a nechte 10 minut působit. Po uplynutí doby   opět promícháme a necháme dalších deset minut odpočinout   . Nyní přidejte výslednou tekutinu do konve a zalijte rostliny okurek. Zajistěte, aby přípravek co nejvíce pronikl do půdy v blízkosti rostliny.

Tímto roztokem zalévejte okurky   jednou za měsíc   , nejlépe   na noc   , a uvidíte, že úroda bude vydatnější a   již po týdnu se dokonce zdvojnásobí   .

Živiny obsažené v křídě působí okamžitě a umožňují vám vypěstovat mnoho dalších druhů zeleniny tím nejlepším možným způsobem, abyste vždy přinesli   na stůl bohatou úrodu a zdravé produkty . Bez ohledu na to, zda toto hnojivo použijete pro okurky pěstované venku nebo ve sklenících, budete schopni eliminovat šedou hnilobu, která brání zdravému růstu.

 

Pokud okurky správně zalijete křídou, dodáte těmto rostlinám výživu nezbytnou pro vývoj a množení, protože půda   je na tuto plodinu lépe připravena   . Zároveň byste měli vědět, že křída při výsadbě chrání okurky před různými škůdci, drží je daleko od rostlin a chrání je před nebezpečnými útoky.