Přemýšleli jste někdy o   použití jogurtu na zahradě   ? Dnes známe   5 překvapivých způsobů, jak jogurt využít na zahradě či zahradě.

Probiotika jsou pro naše zdraví prospěšná, protože   zlepšují trávení   , podporují vstřebávání vápníku, železa a hořčíku a   posilují imunitní systém.   Věděli jste ale, že jej můžete využít i na své zahradě? Podívejme se jak!

Rostlinný jogurt, každý to začal dělat. Je úžasné, na co všechno se dá použít!

Jogurt je mléčný výrobek, který vzniká  bakteriální   fermentací mléka.   Jogurt může prospět nejen našemu zdraví,   ale i rostlinám  . Rostlinné bakterie a houby se nazývají endofyty a jsou probiotiky rostlin. Výzkum zjistil, že   rostliny jako hrách, čočka, brambory a fazole   mají bakterie, které pomáhají fixovat dusík.

Podle studie provedené na University of Washington pomáhají probiotika   stabilizovat hladinu dusíku v rostlině,   a tím zlepšují její růst. Endofyty rostlinných nodulů fungují pro zdraví gastrointestinálního traktu u lidí stejným způsobem jako probiotika. 

Výkonný antimoho

Použijte jogurt na zahradě nebo zahradě k   ochraně vašich rostlin před houbovými chorobami, jako je hniloba, plíseň a plíseň.   Přidejte   lžíci bílého jogurtu do šálku vody   a nalijte směs do rozprašovače. Nastříkejte tento roztok na postižené listy. Preventivně ho můžete používat denně:   mikrobi v jogurtu bojují s patogeny   tím, že vytvoří vrstvu na listu. Na zahradě můžete také použít jogurtovou syrovátku (vodnatá tekutina, která se shromažďuje na jogurtu), protože je plná dobrých bakterií.

v hnojivu

Přidejte   jogurt do kompostu   a zasypte ho pilinami a listím. Jogurt   zlepšuje úrodnost půdy   a   zvyšuje počet mikroorganismů.   Hnojení jogurtem může podpořit produkci rostlin, zeleniny a ovoce na zahradě.

ČTI TAKÉ:     Ananas, vyhazuješ slupku? Nedělej to! Při tomto použití snižují cholesterol a pomáhají spalovat tuky.

přírodní hnojivo

Jogurt můžete použít jako   přírodní organické hnojivo   na vaší zahradě.    Poskytuje   půdě dusík a fosfor bez zanechání škodlivých zbytků.   Smíchejte ji s vodou v poměru 50:50 a jednou až dvakrát za měsíc zalévejte kolem kořenů rostlin    . Použití jogurtu zlepšuje schopnost rostliny absorbovat dusík.

růst mechem

Jogurt je jedním z nejlepších substrátů   pro pěstování mechu      K tomu smíchejte     v mixéru kelímek jogurtu se 2 lžícemi mechu, dokud se nevytvoří hustá pasta. Zalévejte ji tam, kde chcete, aby rostla. Hladinu pravidelně zalévejte a za chvíli bude kvést!

Vynikající pro citrusy

 

Můžete aplikovat   jeden až dva šálky čistého jogurtu kolem základu citronu nebo jiných citrusových plodů  každé čtyři až šest týdnů během vegetačního období, aby rostlina  rostla zdravá a silná.