Kaštan     je sušené ovoce, které se konzumuje především na podzim . Kaštany jsou bezesporu jednou z potravin, které máme tak rádi a které se dají použít v mnoha slaných i sladkých receptech. Pro diabetiky jsou velmi doporučovaným ovocem a   dávka je asi 50 gramů denně   nebo 5-6 kaštanů, aby se využily jejich vlastnosti.   Nejlepší je jíst je vařené!   Konzumace tohoto denního množství tohoto ovoce během sezóny nabízí nespočet výhod, zde vám zanecháme 5 výhod!

5 důvodů, proč byste měli jíst kaštany, lépe vařené!

1. Ideální při dietách

Kaštany jsou nejen    zdravé svým složením, ale také zasytí, protože obsahují vlákninu a komplexní sacharidy a    ve srovnání s jinými ořechy mají nízký obsah tuku (pouze 2 %)  . Proto se vstřebávají pomalu a nezpůsobují skoky krevního cukru, protože neobsahují mnoho jednoduchých cukrů.  Bez nadsázky je lze  zařadit do redukčních diet  . Příjem kalorií   se velmi liší v závislosti na způsobu vaření.   Ve skutečnosti je za 100 gramů vařených kaštanů   120 kcal, za   pečené   190 kcal a nakonec 300 kcal za   sušené kaštany   . Proto by bylo vhodné konzumovat je vařené, protože obsahují méně kalorií.

2. Posilujte zuby a kosti

Kaštany obsahují   vápník, fosfor a hořčík   , které nám pomáhají udržovat kostní systém a zuby v dobrém stavu.

3. Stimulují náš nervový systém

Jejich vysoký obsah    minerálních látek   a    vitamínů skupiny B   dělá z kaštanů ideální potravinu, která přispívá ke správné činnosti našeho nervového systému. Ve skutečnosti    100 g kaštanů poskytuje 26 %   potřeby vitamínu B6 pro dospělého. Pomáhají také předcházet neurologickým poruchám nebo nemocem.

4. Mohou pomoci lidem s cukrovkou

Lidé s cukrovkou mohou mít prospěch z konzumace kaštanů. Je to proto, že jeho sacharidy se vstřebávají pomalu a   nezpůsobují skoky inzulínu   v krvi. Doporučuje se zkonzumovat maximálně 5-6 kaštanů denně a nepřekračovat je.

5. Pozitivní vliv na srdce

Kaštany mají    kardioprotektivní účinek.    Stejně jako vlašské ořechy, i kaštany, přestože mají ve srovnání s těmi druhými nízký obsah tuku, mají také   velmi zdravé tuky,   konkrétně    omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, které jsou   pro tělo velmi důležité. A jako každá jiná rostlinná potravina    neobsahují cholesterol.

Kdo nemůže jíst kaštany?

Konzumace kaštanů u lidí bez zdravotních problémů nemá žádné specifické kontraindikace   , pokud je konzumace přiměřená. Vzhledem k   vysokému obsahu vlákniny   nemusí být doporučovány lidem se syndromem dráždivého tračníku nebo gastrointestinálními poruchami. Vyhnout by se jim však   měli alergici.