Pokud   chcete odstranit nepříjemný zápach z chladničky,   ukážeme vám účinný domácí prostředek, který vám pomůže udržet vaši lednici čistou a svěží. S tak širokou škálou potravin uložených v jediném spotřebiči jsou nepříjemné pachy běžné. Nepříjemný   zápach v lednici   může pocházet z jakéhokoli jídla: zkažené ryby, maso zapomenuté týdny v zásuvkách, ovoce nebo zelenina atd.

Naštěstí existuje řada   tipů a triků   , které můžete použít k   odstranění nepříjemných pachů a vyčištění lednice.

Kávová sedlina v lednici, nevyhazujte ji: běžte a dejte ji do lednice!

Pokud zaznamenáte nepříjemný zápach, první věc, kterou byste měli udělat, je    dobře vyčistit chladničku   . Chcete-li to provést, vypněte chladničku, vyjměte všechny potraviny z polic a zásuvek a dobře je uložte, aby se nezkazily. Police a zásuvky je nutné   dobře vydrhnout teplou mýdlovou vodou   a vše vyčistit hadříkem navlhčeným ve vodě, mýdle a octě   .

K čištění chladničky nepoužívejte chemikálie. Jednoduše použijte   roztok vody a jedlé sody nebo octa.   V prvním případě   je podíl 50-50%,   ve druhém případě je nutné    použít 60% vody a 40% octa.   Tento roztok     účinně   dezinfikuje a odmašťuje a je 100% přírodní   a ekonomický.

Chcete-li zvýšit účinek jedlé sody a mít vždy voňavou ledničku, můžete dát   na talíř kávu nebo čerstvě namletá zrnka   a   dát na 24 hodin do lednice.   Pokud chcete, můžete použít i  již použitou kávovou sedlinu   . V takovém případě je jednoduše vložte do šálku a vložte jej do chladničky, nejlépe na horní polici.

Kávová sedlina absorbuje nepříjemné pachy, které v tomto zařízení vznikají.   Stačí jedna noc v lednici   a hned ráno uvidíte rozdíl, když lednici otevřete. Můžete je také nechat nedotčené, ale čas od času je změnit.

Lednička, nikdy tak čistá a voňavá: 4 užitečné tipy!

Abyste zabránili vzniku nepříjemných pachů v chladničce, zejména v aktuálním horkém období, můžete tyto užitečné rady uvést do praxe.

1. Nastavte správnou teplotu

Ideální   teplota   pro uchování potravin v chladničce   je 2 až 5 stupňů.    Pokud příliš snížíte teplotu chladničky, budete plýtvat energií; Při vyšších teplotách se však potraviny rychleji kazí a je větší riziko, že lednice zapáchá.

2. Zkontrolujte cirkulaci vzduchu

Dobrá cirkulace vzduchu v chladničce pomáhá rozvádět chlad do všech koutů chladničky a tím lépe uchovávat potraviny. Na různá místa v chladničce můžete    umístit malý teploměr    a zkontrolovat teplotu. Při větších změnách je nutné zkontrolovat cirkulaci vzduchu.

3. Potraviny dobře skladujte a umístěte

Skladování   potravin ve vzduchotěsných nádobách   zabrání problémům se zápachem. Tyto nádoby pomáhají potravinám zůstat déle čerstvé. Proto je také vhodné    umístit potraviny, zejména ovoce a zeleninu, do příslušných polic a zásuvek    .

4. Kontrolujte svůj jídelníček každý den

Je velmi důležité každý den  potraviny v lednici kontrolovat  . Jakmile zjistíte, že se potravina kazí, měli byste   ji vyjmout z chladničky, aby se zápach nešířil   .

 

Abyste se vyhnuli vytváření nepříjemných pachů a množení bakterií v potravinách uchovávaných v chladničce, udržujte   vhodnou teplotu   a   pravidelně čistěte veškeré zbytky jídla   , které se mohou nahromadit na policích.