V tuto dobu je komárů mnohem více. Toto je klíčový okamžik, kdy se objeví: vše níže v dalším odstavci.

Komáři přilétají s vedrem a zejména s letní sezónou.   Ovlivňuje také vlhkost, která je přitahuje. Jsou to nepřátelé, proti kterým je třeba bojovat, zvláště když jste jimi napadeni. Pak si začnete dělat zásoby a pořizovat všechny produkty, které je mohou udržet pryč.

komáři

Dejte před dveře citronelové tělové spreje nebo repelenty proti komárům, abyste jim zabránili ve vstupu do domu. Víte ale, kdy dorazí hromadně?   Jsou určité chvíle, kdy se komáři objevují.   Dále v dalším odstavci podrobně rozebereme harmonogram.

Komáři: v současnosti je jich hodně.

Jak již bylo řečeno, komáři se nejčastěji vyskytují  od   června do září, ale především v určitou denní dobu.   Jsou to měsíce, ve kterých jsou nejaktivnější, ale vidíme i čas. Obvykle však záleží na typu komárů, se kterými se potýkáme, a ve skutečnosti je rozdíl.

Pro běžné komáry je nejaktivnější denní doba, kdy slunce zapadá   a   teploty začínají mírně klesat   . Pojďme se tedy bavit o konci odpoledne. Existují však i další, které se vyskytují spíše v noci nebo za svítání.

Čas, kdy se objevují komáři

Pokud tedy žijete v místě, kde jste zaplaveni komáry,   možná budete chtít zvážit dezinsekci   . To by mohlo být účinné, pokud by bylo provedeno včas a s přihlédnutím ke správným pokynům odborníka upřesňujícím postup dezinsekce.

Není to tak snadné, jak si myslíte, a pomoc profesionála vám může pomoci. Důležité je také uzavřít dveře a okna, aby se použité přípravky nedostaly do interiéru.   Mohou být jedovaté a doporučuje se opatrnost.   Podívejme se ale také na to, co komáry přitahuje.

Co tento hmyz přitahuje?

Komáři se rozhodují, koho kousnout, a vybírají si kořist   . To se také děje kvůli některým faktorům, včetně:

 

  • Krevní skupina   : Ve skutečnosti mají preference. Studie ukázala, že preferují lidi ze skupiny O, hned za nimi následují lidé ze skupiny A.
  • Oxid uhličitý   : Přitahuje je vysoká koncentrace CO2 ve vzduchu, který dýchají. Čím více jich vyrábíte, tím blíže k vám budou.
  • Bakterie   : Pokud jsou na vašem těle bakterie, zejména mezi chodidly a kotníky, můžete být jejich kořistí.
  • Pot a teplo:   Komáři cítí kyselinu mléčnou, která vzniká hlavně po cvičení. Proto jsou přitahováni.
  • Těhotenství   : Těhotné ženy produkují více oxidu uhličitého, a proto přitahují více komárů.
  • Barva oblečení   : Tmavé barvy, včetně černé, mají tendenci více přitahovat komáry.