V době boje proti   plýtvání potravinami   je dobré znát  ekologické způsoby   recyklace   odpadu  . Zde je ekologický způsob, jak znovu použít   slupky z melounu   .

Meloun je jedním z nejoblíbenějších letních plodů mezi dospělými i dětmi: lze ho   jíst ve zmrzlině, ovocných salátech, sorbetech i nanucích.   Jakmile je sladká, šťavnatá dužina vodního melounu spotřebována,   slupky jsou vyhozeny do koše   . To je vážná chyba a plýtvání. Je lepší zakročit a naučit se znovu používat  slupky z melounu   ekologickým způsobem.

Meloun, nejoblíbenější letní ovoce: mnoho zdravotních výhod!

Chcete-li uhasit tělesnou žízeň, sníst pořádný plátek melounu je nejlepším prostředkem proti návalům horka. Meloun vodní (   Citlus lantus   ) je významná zahradní rostlina   z čeledi Curcubitaceae.   Toto šťavnaté letní ovoce se používá k léčbě různých onemocnění   , jako jsou kardiovaskulární onemocnění,   poruchy související s věkem, obezita, cukrovka, vředy a mnoho dalších. Léčivé vlastnosti vodního melounu jsou připisovány přítomnosti důležitých   fytochemikálií   s farmaceutickou hodnotou, jako je lykopen, citrulin a další polyfenolické sloučeniny. Toto letní ovoce slouží jako životně důležitý zdroj L-citrulinu, neutrální alfa aminokyseliny, která je prekurzorem L-argininu, esenciální aminokyseliny nezbytné pro syntézu bílkovin.

Konzumace ovoce nabízí řadu   zdravotních výhod.   Velký výskyt sekundárních rostlinných látek, jako jsou   karotenoidy, lykopeny, antokyany, fenoly a flavonoidy,   stejně jako vitamíny a minerály, činí volbu zdravé a vyvážené stravy zdravější. Snižuje riziko různých hrozných onemocnění, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, neurodegenerativní onemocnění a poruchy související s věkem.

Konečně už nebudete vyhazovat slupky z melounu, když je takto použijete, mají cenu zlata!

Slupky vodního melounu   lze znovu použít způsobem šetrným k životnímu prostředí. Ti nejkreativnější se mohou bavit a popustit uzdu své fantazii: je možné vytvořit  košíky s ovocem   , které položíte na stůl při oslavách zvláštních příležitostí a výročí.   Melounové peelingy lze   použít k boji proti kožním skvrnám: Peelingy můžete aplikovat na   pokožku obličeje   , zejména   pod oči a na čelo,  abyste bojovali proti známkám předčasného stárnutí, tmavých kruhů a jiných kožních vad.

 

Tření pokožky melounovými slupky   ji pomáhá chránit před   slunečními paprsky   , které pomáhají urychlit stárnutí pokožky. Kromě toho meloun pomáhá   zmírnit spálení sluncem.   Pokud trpíte   nespavostí   a máte potíže s usínáním, můžete si   před spaním připravit lahodné a uvolňující nálevy s melounovými kůrami.   Melounové slupky jsou bohaté na polysacharidy a jsou tím nejlepším řešením v   boji proti stresu, úzkosti a svalovým poruchám   . Níže vám dáme dobré tipy, jak znovu použít slupky z melounu ekologicky a vyhnout se jejich vyhazování do koše.