Našli jste někdy ve svém domě odumřelé rostliny a nevíte,   jak je obnovit   ? Běžně se stává, že si k výzdobě bytu pořídíte  rostliny   , které umístíte do těch nejprázdnějších koutů vašeho obývacího pokoje. Udržet je zelené a svěží však   často není snadné.   Z neznámých důvodů, které znají snad jen milovníci rostlin, začnou po několika týdnech vadnout nebo černat.

Dnes vám řeknu,   jak je přivést zpět k životu nebo je udržet naživu pomocí několika jednoduchých triků   . Nečekejte kdoví jaká kouzla a nejde ani tak o speciální metody, které znají jen floristé. Ve skutečnosti je to   jednoduchý trik: stačí použít kostky ledu.   Nyní se podívejme, proč všichni začínají   dávat kostky ledu na rostliny.

Rostliny, jak je udělat krásné a svěží s tímto jednoduchým trikem!

Začněme   malými opatřeními.   Pokud máte suché rostliny   a chcete je oživit,   začněte odříznutím všech suchých listů nebo větví. Dále byste měli rostlinu opatrně vyjmout z květináče a   umístit ji na 10 minut do nádoby s teplou vodou.   Poté budete muset rostlinu uzavřít do sáčku, abyste vytvořili teplé prostředí,   jako je skleníkový efekt.

To pomůže urychlit proces hydratace listů nebo květů. Pokud je rostlina velmi suchá, bude trvat   několik dní, než se zotaví.   Pokud však rostlina nedávno zežloutla a ještě není příliš suchá,   bude stačit pár hodin. 

Kostky ledu na rostlinách: nečekaný trik!

Nyní vysvětlím další metodu, metodu   kostek ledu.   Chcete-li rostliny oživit touto metodou,   musíte do nádoby s vodou přidat trochu rostlinného hnojiva   a poté vše promíchat lžící. Nyní nalijte výslednou tekutinu do nádoby na zmrzlinu a vložte ji do mrazáku.

 

Jakmile kostky obdržíte,   budete je muset umístit na zem,   kde se nachází vaše rostlina. Tímto způsobem je rychlost, kterou rostlina absorbuje vodu, pomalejší, což dává kořenům a půdě dostatek času, aby vodu správně absorbovaly. Navíc tento trik také zabrání hromadění vody nebo úniku vody z vázy. Pokud budete tento proces   neustále opakovat alespoň jeden den v týdnu,   získáte naději, že se vaše   rostlina za pár měsíců vrátí k životu.