Jak příjemné by bylo,   kdybychom nemuseli troubu čistit celé týdny   ? Víme, že tento spotřebič je nezbytný, abyste   nepřišli o dobré nádobí k obědu a večeři   , ale jak otravné je jeho čištění? Nemluvě o tom, že příslušné produkty na trhu jsou také poměrně drahé (škodí zdraví a životnímu prostředí).

Měli byste tedy troubu vynechat? Samozřejmě že ne! Pokud zavedete do praxe   malý trik, který navrhujeme níže,  nebudete jej muset čistit týdny.   Zjistěte, jak na to.

Trouba, s touto metodou ji nebudete čistit týdny!

Ať už připravujete cannelloni, nedělní lasagne nebo lahodný domácí koláč,   trouba je nezbytná.   Typ vaření, kterého lze s tímto spotřebičem dosáhnout, je bezkonkurenční.

Pokrmy jsou křupavé, měkké na správných místech a mají neodolatelnou chuť, ať už sladkou nebo slanou. Pro zajištění optimálního provozu a absolutní hygieny  je však   čištění trouby nezbytné   a musí být prováděno pravidelně a důkladně. Rozhodně to však není legrace a bylo by lepší   se chemikáliím vyhnout   a spolehnout se na přírodní produkty.

Známe   geniální trik   , který vám ušetří týdny čištění trouby – pokud chcete vědět, co to je, čtěte níže.

Trouba: Když to uděláte po každém použití, udržíte ji čistou po celé týdny!

Vzhledem k tomu, že v kuchyni nelze nic přesně předvídat, může se stát, že když se naše oblíbené jídlo vaří v troubě, zbytky jídla se vysypou z pánve, které, pokud nejsou okamžitě zcela odstraněny, způsobují obtížné inkrustace   .

V takovém případě neztrácejte čas a   po vychladnutí zařízení proveďte důkladné čištění. I když tomu tak není vždy, neznamená to, že je trouba zcela čistá. Týká se to především   předního skla   , ale také   interiéru.   Naštěstí na to existuje   rychlý a účinný způsob, který vám ušetří týdny čištění zařízení.   Až ho příště použijete, budete ho muset   rychle setřít   …   a je to   , je hotovo!

V hrnci dejte vařit vodu   a   poté nalijte sklenici bílého octa.   Vložte jej do trouby a   provozujte zařízení po dobu 20 minut.   Roztok vody a octa   se uvnitř přístroje odpaří   . Poté stačí   skla, mřížky a stěny otřít vlhkým hadříkem,   abyste viděli, jak se leskne. Trouba tak   zůstane dokonale vydezinfikovaná a „voní“ po dobu minimálně 15 dnů   , což umožňuje hlubší a komplexnější čištění.