Pomůckou, která by v kuchyni neměla nikdy chybět, jsou utěrky. Tento všestranný kus látky nám zachrání nejednu situaci denně, když jsme v kuchyni, ale musíme si dávat pozor, jak s ním zacházíme a kam ho skladujeme. Proto vám dnes prozradíme   nebezpečný důvod, proč byste nikdy neměli pokládat kuchyňské utěrky na dvířka trouby   .

Podle Global Hygiene Council    obsahuje 9 z 10 kuchyňských utěrek používaných po celém světě nejhorší množství bakterií   . E.coli se nachází na třetině všech kuchyňských utěrek a   může obsahovat až šestkrát více bakterií než záchodové prkénko   .

Navíc podle americké organizace pro veřejné zdraví a bezpečnost může   být kuchyňský dřez až 100 000krát více znečištěný než koupelnový dřez kvůli častému kontaktu s potravinami. Je to proto, že je to jedna z nejvlhčích oblastí a obvykle se zde nacházejí zbytky jídla. Vše dohromady vytváří základ pro rychlý rozvoj mikroorganismů.“

Kuchyňské utěrky, nikdy je nedávejte na dvířka trouby: to je chyba, kterou v kuchyni děláme všichni!

V kuchyni je nutné mít utěrky po ruce, ale dávat je na dvířka trouby, dvířka lednice a dokonce i na madlo některých kuchyňských skříněk nemusí být dobrý nápad. Po připevnění na dvířka trouby   skutečně tyto povrchy kontaminují a   zvyšují riziko   otravy jídlem   , pokud troubu otevřeme rukojetí a poté se pokrmu přímo dotkneme rukama. Toto riziko existuje zejména u   syrových potravin   , tedy těch, které   jíme čerstvé, aniž bychom je vařili.

ČTI TAKÉ:     Mycí prostředek do myčky: Nevyhazujte peníze, moje babička ho takhle vyráběla a čistí ještě důkladněji!

Kde je tedy nejlepší místo pro uložení kuchyňských utěrek? Odpověď je jednoduchá:   stačí ji zavěsit na háček připevněný ke stěně kuchyně, daleko od spotřebičů.

Kuchyňské utěrky nedávejte do pračky, zlikvidujete tím až 99 % bakterií!

Velmi důležité je také vědět, jak tyto utěrky plné nebezpečných bakterií dobře vyprat a vydezinfikovat. Abyste se zbavili až 99 % bakterií, které rostou a rostou na kuchyňských utěrkách   , jedna studie říká, že nejlepším způsobem je   sterilizovat je v mikrovlnné troubě   . Zde si vysvětlíme, jak toto zařízení používat k dezinfekci utěrek a ohřívání zbytků jídla.

 

  1. Navlhčete utěrky mýdlem a vodou   a vyždímejte je, abyste odstranili přebytečnou vodu. Pokud si všimnete, že jsou stále skvrny,   naneste pár kapek citronové šťávy nebo octa   s trochou mýdla.
  2. Umístěte hadry do   plastového sáčku vhodného do mikrovlnné trouby,   aniž byste jej utěsnili (to je velmi důležité).
  3. Spusťte zařízení   na plný výkon po dobu 60 až 90 sekund.   Vysoká teplota způsobuje úhyn bakterií.
  4. Nakonec pomocí chňapek nebo kleští vyjměte sáček z mikrovlnné trouby a nechte jej vychladnout.
  5. Umístěte hadry do kbelíku se studenou vodou, abyste odstranili zbytky mýdla. Pokud stále zaznamenáte skvrny, opakujte celý proces znovu.
  6. Nyní   je stačí scedit a   pověsit na sluníčko, aby uschly.