Přemýšleli jste někdy o použití droždí mimo vaření? Pokud je odpověď ne, měli byste změnit názor, protože novinkou je, že jedlá soda může být velmi užitečná také v pračce,  aby   ji čistila a dezinfikovala  přírodním  a super ekologickým způsobem. Pokud máte v zásobě jedlou sodu, použijte ji k čištění pračky nebo k tomu, aby vaše oblečení bylo super bílé. Zjistěte, jak na to!

Jedlá soda v pračce? Proto ho musíte umístit!

Kolikrát jste si všimli, že     z vaší pračky vychází opravdu nepříjemný zápach ? Protože ač to málokdo ví,   i pračka se musí  mýt   ,   stejně jako myčka. Zní to divně, ale je to tak. Jedná se sice o spotřebiče, které slouží k čištění a mytí oděvů nebo nádobí a vyžadují tedy již při běžném používání čištění saponáty a horkou vodou, přesto je důležité se o ně obzvlášť starat.

Většina komponentů přichází   do styku s nečistotami, které se z oblečení při praní snášejí. V kombinaci s neustále cirkulující vodou to může  časem  vést k tvorbě bakterií , plísní a vodního kamene  .  Tyto škodlivé složky se hromadí především v koši a filtrech.

Ale to není jediné nebezpečí. Pokud se některé úkony údržby neprovedou,   může být výkon pračky snížen natolik,   že voda se déle zahřívá a potrubím prochází menší tlak, který je oslaben vápnem, které se hromadí uvnitř. V konečném důsledku kromě nepříjemných pachů a možnosti nesprávného vyprání prádla hrozí i riziko poruch.     K tomu, abychom tomuto případu co nejvíce předcházeli, slouží i čištění pračky .

Existují na to specifické produkty, ale pokud chcete být ekologičtí a snažíte se co nejméně zatěžovat životní prostředí, jedlá soda je to    pravé   pro vás!

Ocet a droždí na dezinfekci pračky udělejte alespoň jednou za měsíc!

Kromě toho, že droždí je základní ingrediencí v kuchyni, má také několik dalších funkcí, včetně   dezinfekce pračky.   Použití tímto způsobem je    velmi jednoduché   a nevyžaduje žádné zvláštní úsilí.

Pračku vlastně stačí spustit a nechat běžet naprázdno, tedy bez oblečení, nalít směs ve složení: 200 ml octa a 18 g jedlé sody do bubnu a ne do přihrádky na prací prostředek.   normální   prací prostředek    . Teplota by se měla pohybovat kolem    90°C   a proces by se měl   opakovat alespoň jednou za měsíc.

Pračka se tak leskne a   neobsahuje nepříjemné pachy, bakterie a vápenné usazeniny.   Pokud pračku dlouhodobě zanedbáváte a cítíte, že je potřeba rozhodnější akce, můžete    při prvním čištění jedlou sodu nahradit jedlou sodou . Tím se ještě zvýší dezinfekční účinek.

Kvasnice a prací prostředek, ideální i pro bělení prádla!

Velmi bílé prádlo v pračce.

Tím ale nekonečné zdroje kvasinek nekončí! Kromě čištění pračky se   používá i k bělení prádla.   Je to málo známá nemovitost, ale velmi zdařilá a zároveň   ohleduplná k životnímu prostředí   .

Až budete příště potřebovat vyprat prádlo   ,   přidejte do přihrádky spolu s pracím prostředkem jedlou sodu. Na konci pracího cyklu si všimnete rozdílu: vaše oblečení bude nejen čisté, ale bude se ještě   více lesknout. Vynikající jak pro  celkový bělící efekt  , tak pro   boj se žlutými skvrnami způsobenými sluncem, potem nebo skvrnami   , které jsou často ošetřovány chemikáliemi, které kromě toho, že zaručují výsledek, nemusí být považovány za  šetrné k pokožce   .   Planeta.

Dalším způsobem bělení prádla pomocí kvasnic je   namáčení      Po běžném praní v ruce nebo v pračce stačí naplnit nádobu horkou vodou a přidat balíček droždí. Nyní ponořte bílé prádlo a   nechte je namočené asi dvě hodiny.   Po uplynutí doby působení opláchněte, sceďte a pokračujte v sušení.

 

Pokud máte doma kvásek, který už nechcete používat v kuchyni, zkuste ho v koupelně nebo prádelně, výsledek je zaručen a nebudete litovat!