Heřmánek je jednou z těch květin    známých ve světě  kosmetiky   pro   své speciální vlastnosti pro vlasy. Tuto rostlinu lze    použít jako přírodní zesvětlovač,  protože dodává vlasům  zlatou blond barvu   . Kromě toho může heřmánek velmi účinně skrýt šedé vlasy a dodat jim  lesklý vzhled.

K přípravě této   přírodní „tinktury“  z heřmánku   ji musíte zkombinovat s další    ingrediencí   , kterou už jistě ve své kuchyni máte, mluvíme o   kurkumě   . Tyto dvě složky spojují své   vlastnosti    a vytvářejí    masku    , která pomáhá   skrýt   šedivé   vlasy    . Samozřejmě, protože se jedná o   přírodní produkty,   jejich účinek není příliš výrazný a budete jej muset použít několikrát, abyste zaznamenali  první výsledky  . Tuto masku   se doporučuje aplikovat  na světle hnědé nebo blond vlasy. 

Květy heřmánku, úžasné: ve směsi s touto přísadou mají cenu zlata!

Šedivé vlasy jsou způsobeny především   genetickými faktory a ne věkem   . To je způsobeno   nedostatkem pigmentace ve vlasech,   která se může objevit ve velmi mladém věku. Rozhodující roli při vzniku šedivých vlasů mohou hrát také životní návyky a stres.

Některé přírodní složky mohou pomoci zakrýt šedivé vlasy. Ty   jsou vhodnější, protože nejen že neobsahují amoniak, ale jejich složky jsou 100% přírodní, takže nepoškozují vlasy ani pokožku hlavy.   Heřmánek   je domácí lék, který vám může pomoci zakrýt šediny. Jeho prosvětlující efekt v kombinaci s efektem kurkumy umocňuje jeho účinek. Kurkuma je jedno z nejlepších přírodních barviv, které v kuchyni máme a vlasům dodává zlatavou barvu.   Pojďme se podívat, jak   si tuto přírodní masku na vlasy připravit!

Ingredience

 

  • 4 šálky vody
  • 8 lžic sušených květů heřmánku
  • 3 lžíce kurkumového prášku

Příprava

  • Nalijte vodu do hrnce a zahřívejte na středním ohni.
  • Přiveďte k varu a   přidejte sušené květy heřmánku a prášek z kurkumy. 
  • Necháme 10 minut vařit   , poté stáhneme z plotny, přikryjeme a necháme odpočinout.
  • Jakmile dosáhne pokojové teploty, přefiltrujte přípravek a   použijte tekutinu jako masku na vlasy.

Použití       této    masky/ přírodního  barviva  je   velmi jednoduché, mělo by se provádět dvakrát týdně a ihned po    sprchování  nanést trochu do    vlhkých vlasů   a masírovat rukama od   kořínků ke    konečkům      . Není třeba oplachovat. Vaše   vlasy   produkt absorbují a blond a světle hnědým vlasům dodají krásné zlaté odlesky.