Meloun je lehký, osvěžující, hydratační, výživný a velmi chutný, ideální pro slunečné dny! Navzdory všem výhodám se však nákup melounu stává výzvou, protože vybrat si pěknou, zralou a sladkou odrůdu není tak snadné. Z tohoto důvodu jsme často při nákupu a konzumaci zklamáni: náš meloun má mírně sladkou a/nebo suchou chuť. Předčasně sklizený meloun již nedozraje, proto byste měli při nákupu vybrat ten zralý.

Meloun nikdy nebyl tak sladký a šťavnatý: trik farmářů, jak vybrat ten nejzralejší

Proto je důležité znát několik triků,   abyste pochopili, zda je meloun dobrý   . Pojďme se na ně tedy společně podívat!

1. Vydává dutý zvuk

Klasickým trikem, jak zjistit, zda je meloun dobrý, je trefit se do kůry melounu klouby (jako byste klepali).   Když je ovoce zralé, vydává dutý, ale tupý zvuk   , což naznačuje, že obsahuje hodně vody. Na druhou stranu, slyšíte-li jemný a rezonanční zvuk, postrádá vyzrálost a může být suchý; Vyhoďte to bez přemýšlení.

Nedělejte si starosti, pokud budete mít zpočátku potíže s rozlišením těchto dvou zvuků, protože cvičení vyžaduje čas. Při nakupování na trhu sledujte mnoho vodních melounů a zvuky, které vydávají, dokud nebude rozdíl patrný.

2. Navažte více 

Čerstvý, šťavnatý meloun váží víc, než vypadá   . On To dává smysl, protože toto ovoce je z 92 % tvořeno vodou. Pokud však moc neváží, okamžitě ho vyhoďte, protože Nevyzrálo správně.

Někteří říkají, že nejlepší způsob, jak zjistit, zda je meloun zralý, je zkontrolovat jeho hmotnost a tloušťku. V tomto případě by meloun měl   vážit asi 4 kila a mít obvod asi 24 centimetrů   . Můžete si to vyzkoušet při příštím nákupu!

3. Má žlutou skvrnu

Zralé melouny mají   na jednom konci slupky světle žlutou skvrnu.   Tento čtverec se   nazývá přízemní, protože část melounu označuje část, která se ve čtverci dotýká země. Jeho žlutá barva   (tmavě žlutá nebo i oranžově žlutá)   prozrazuje zralost plodů, neboť potvrzuje, že bylo   ponecháno v zemi dozrát na slunci.

Pokud je však oblast   bělavá nebo zelená, není meloun příliš sladký, protože   ještě dostatečně nedozrál   . V těchto případech je lepší jej nekupovat. Konečně, pokud má meloun jednu nebo více hnědých skvrn, obvykle to znamená, že byl napaden houbami nebo hmyzem.

4. Ukazuje nedokonalosti, jako jsou jizvy.

Existují některé nedokonalosti, které obohacují toto ovoce. Existují například velmi zvláštní skvrny   podobné béžovým jizvám   .Tyto příznaky naznačují, že včely měly během opylovacího cyklu velký kontakt s vaječníkem plodu. Co to znamená? Protože meloun   byl opylován mnohem častěji   , jeho   sladkost je větší.   Chci říct,   čím víc jizev má, tím sladší chutná.

5. Kulatý a malý vzhled

Věřte nebo ne, vodní melouny mají pohlaví:   ženské a mužské.   V důsledku toho   jsou samice vodních melounů    menší, kulatější a sladší   ; zatímco   samci jsou dlouzí (ovální), velcí, méně sladké a šťavnaté   . Pokud si tedy chcete pochutnat na sladším ovoci, zvolte samičí melouny.

6. Homogenní vzhled

Vždy vybírejte symetrické   , kulaté nebo podlouhlé melouny   (v závislosti na pohlaví), které   nemají vybouleniny nebo deformace.    Deformace melounu vykazují suchý a křehký vnitřek.

Tak jako? Protože změny jeho vzhledu naznačují, že jeho vývoj byl nedostatečný, protože   dostával nepravidelné množství slunce a vody.   To také naznačuje, že   ovoce nedozrálo správně,   protože bylo sklizeno příliš brzy.

7. Skořápka je tvrdá

Už víme, že meloun musí být symetrický (kulatý nebo podlouhlý) a bez podivných deformací. Kromě toho musí být plášť bez prasklin, prasklin, zlomů, promáčklin (promáčklin) atd. Navíc by to mělo   být pevné.Pokud ne, pravděpodobně došlo k špatnému zacházení s ovocem na cestě z pole do obchodu. Je lepší jej nekupovat, protože toto špatné zacházení urychlí jeho přirozené zhoršování.

Pro usnadnění výběru    vybírejte melouny, které jsou nahoře na hromádce   , protože jsou obvykle v lepším stavu.

8. V misce nejsou žádné otvory.

Pokud si všimnete malých hlubokých otvorů v průřezu melounu nebo kolem celé slupky,   je nejlepší toto ovoce nekupovat   . Je možné, že se jedná o    stopy hmyzu, který již poničil interiér   . Další možnou příčinou je, že   mu píchli dusičnany, aby urychlili jeho růst.

Pokud otvory nejsou tak hluboké, mohou to být  zbytky drátovce   , hmyzu, který je pro meloun neškodný, protože neovlivňuje jeho kvalitu a chuť. V tomto případě si ho můžete snadno koupit.

9. Barva není jasná a matná.

Jsou ideální plody tak světlé jako na reklamních fotografiích? Mnohokrát ano, ale ne v případě melounu. Toto ovoce    je tím lepší, čím je neprůhlednější a tmavší   . Na druhou stranu velmi lesklé vodní melouny naznačují, že ještě nejsou zralé a nebudou zralé ani později.

10. Suchý stonek

Přestože vodní melouny ze supermarketů už většinou nemají stonky, je zajímavé tento trik znát. Pokud   má meloun suchou stopku   , znamená to, že    je zralý   , protože byl sklizen ve správnou dobu. Pokud je však  nať   zelená a čerstvá a   plody byly sklizeny brzy   (ani zralé, ani nedozrají), jeho chuť a textura nebudou dobré.

 

Nyní, když znáte všechny triky, jak zjistit, zda je meloun zralý, nebudete mít při nákupu žádné problémy s jeho výběrem!