Slupky z melounu by se neměly vyhazovat, ale měly by se vařit v troubě. Získaný výsledek bude skutečně překvapivý.

Pečený meloun

Jedním z nejoblíbenějších a nejkonzumovanějších druhů ovoce v létě je   meloun   , známý také jako   meloun   . Vnitřek tohoto ovoce, včetně jeho dužiny, se běžně konzumuje. Naopak, kůra se obvykle vyhazuje, protože se nepovažuje za užitečnou.

Ve skutečnosti málokdo ví, že z něj můžete připravit lahodné recepty. A precizně upečené v troubě. Konečný výsledek nechá každého bez řečí. Podívejme se ale konkrétně na to, jak a co dělat.

Jak znovu použít slupky z melounu

Pokud chcete v létě konzumovat čerstvé, chutné a zároveň sladké ovoce, nezbývá než se rozhodnout pro meloun nebo   meloun   . Z tohoto ovoce lze připravit i lahodné recepty. A níže vám prozradíme, jak si můžete normálně odlíčenou kůži užít.

Nejprve je velmi důležité poznamenat, že potřebujete pouze polovinu melounu. To se bez slupky nakrájí na malé kousky a pak se nasype do velké mísy.

K přípravě tohoto snadného a lahodného receptu však potřebujete pouze 1 kg kůry.

Ale co přesně se stane dál? Nejprve musíte meloun nakrájet na kousky a odstranit vnější zelenou část. Zbytek kůže se nakrájí na malé kousky. A to vše se umístí na velký plech a zalije vroucí vodou. Odpovídající formu pak pečeme asi 50 minut v horké troubě předehřáté na 220 stupňů.

Po uplynutí uvedené doby vaření stačí otevřít troubu, vyjmout hrnec a obsah přelít do velkého sítka, aby se odstranila zbývající voda nebo lépe šťáva.

Vodní meloun

Postup, který je třeba dodržet

Co se stane po tom všem? Je to jednoduché: po dodržení výše uvedených pokynů je třeba vzít rendlík a nasypat do něj 4 hrnky krystalového cukru, což dává dohromady přibližně 750-800 gramů. A pak k příslušnému cukru musíte přidat tři sklenice šťávy z melounové kůry. Celkem asi 600 ml šťávy.

A tady také musíte přidat koření do cukru a šťávy. Přesněji 5-6 zubů. Všechny uvedené ingredience by se měly společně vařit na mírném ohni, dokud směs nezhoustne.

Mezitím byste měli přidat další přísady. A přesně půl lžíce másla, šťáva z půlky citronu a slupky melounu předem upečené v troubě. Ty se zase musí vařit na mírném ohni přibližně 1 hodinu.   Dejte si však pozor,   abyste nevyhodili zbytek šťávy z kůry melounu, protože se dá ještě použít později.

Mezitím si z ovoce a tedy té části melounu, která se běžně jí, můžete připravit velmi lahodný nápoj. Jednoduše vezměte pár kousků ovoce a přidejte je do mixéru a vytvořte lahodný melounový nápoj. Výsledná směs se poté přefiltruje, aby se odstranily zbývající zbytky, a je konečně připravena k pití.

Pár praktických rad

slupky melounu

Mezitím, po uplynutí předchozí doby, můžete začít znovu s již uvařenou slupkou melounu. A lžičkou ji můžete nalít do sklenice a uchovat ji po dlouhou dobu.

Jeho vůně bude opravdu lahodná a nenechá nikoho, jak dospělého, tak děti. Tyto zvláštní malé kousky skořápky jsou křupavé na vnější straně a měkké a šťavnaté uvnitř.

Výsledný džem je lahodný   džem z melounové kůry   , který lze konzumovat kdykoli během dne. Například při snídani, ale také jako svačina během dne pro sdílení s rodinou nebo přáteli.

 

Nebo tento krásný   džem z melounové kůry   lze použít i k přípravě různých dezertů. Jako dorty, dorty a mnoho dalšího.