Je běžné najít drobné motýlky, naštěstí neškodné, žijící   ve spížích,  nazývané pasta butterflies   , protože je přitahuje jejich vůně a přesvědčuje je, aby se uhnízdili mezi jejich vlákny. Vůně jídla přitahuje tato malá zvířata, která pak kladou vajíčka do spíží nebo otevírají balíčky s potravinami.

S těmito 3 ingrediencemi můžete přirozeně odstranit motýly ze spíže

Pokud zjistíte   , že je vaše spíž kolonizována motýly z těstovin, může to  být nebezpečné    už jen proto, že  všechny potraviny na bázi mouky,   jako jsou těstoviny a rýže, když se motýl promění v hmyz,   se mohou   během krátké doby zamořit a kontaminovat a vy bude nucen to vyhodit. Naštěstí   tyto druhy drobného hmyzu nejsou nic   vážného   ,   ​​stačí  si   jich všimnout včas a   dostat je ze spíže za pouhé 2 minuty. 

K ničení těchto druhů hmyzu je možné   použít různé látky   a dokonce použít lepidla, ke kterým přilnou. Nejoblíbenější jsou však přírodní prostředky. Ve stravě   se používají látky jako bobkový list, citron, pomeranč a ocet ,   které mají v přírodě vlastnosti, které    umožňují trvale odstranit motýly z těstovin.

Ocet a horká voda, ideální pro dezinfekci a čištění polic ve spíži

Nejprve je nutné vyčistit  police a dvířka spíže bez saponátů, ale   octem a horkou vodou    a poté je nechat dobře vyschnout, aby se předešlo nepříjemným a silným octovým pachům. Pak si vyberte některý z   níže uvedených přírodních produktů  vyrobený z citronu, pomeranče a bobkového listu.

1. vavřín

Bobkový list se jeví jako velmi účinný při odpuzování těchto druhů hmyzu ve spíži. Při použití   bobkových listů   se jeho listy vloží do spíže   a intenzivní vůně během chvíle vystraší motýly.

2. oranžová

Pomeranč je také velmi účinný při odpuzování tohoto drobného hmyzu díky své silné vůni. Pokud tedy zvolíte pomeranč     budete muset  část slupky   z ovoce odebrat,   vložit do malé nádobky a uzavřít ve spíži.   Motýli tak rychle odejdou a navíc zabráníte jejich návratu. Balení těstovin je vhodné ponechat otevřené, aby se aroma mohlo rozprostřít uvnitř.

3. citron

 

Dalším citrusovým ovocem, které dokáže udržet tento druh hmyzu daleko od spíže,   je citron   díky velmi silnému a přetrvávajícímu aromatu. Citron je naopak   nutné nejprve vysušit   .   Jakmile plátky citronu uschnou, můžete je dát do spíže v otevřené sklenici spolu s několika hřebíčky. Tento kontrast intenzivních chutí jistě udrží brouky daleko od vašeho jídla.