Zvedněte ruku, kdo nepřemýšlel   o trvanlivosti mouky? Trvanlivost mouky je někdy kratší, než se očekávalo. Existuje způsob, jak prodloužit trvanlivost této základní suroviny? Je možné zmrazit mouku?

Ano, mouku lze zmrazit.   Mražením se prodlouží životnost jakéhokoli druhu mouky o několik měsíců a zachová se její nejlepší vlastnosti. Je to doporučený způsob skladování pro všechny druhy mouky, zejména celozrnné mouky a alternativy bohaté na živiny a oleje.

Špatná mouka? Jak prodloužit životnost!

Přestože má mouka dlouhou trvanlivost, může být často kontaminována hmyzem a plísněmi. Jak dlouho si mouka zachová svou kvalitu, závisí na několika faktorech.

Příčinou znehodnocení mouky je vzduch   a   vlhkost     Tyto dva faktory urychlují proces oxidace tuku, což vede k postupnému rozkladu mouky. Mouka sice obsahuje malé množství tuku, ale při nesprávném skladování to stále stačí ke žluknutí.

Aby mouka déle vydržela, je důležité    ji chránit   před vlhkostí    Proto se doporučuje neskladovat mouku v papírovém nebo kartonovém obalu, ve kterém byla zakoupena, protože může snadno absorbovat vodu. Mouku můžete přenést do skleněné, plastové nebo kovové nádoby, abyste zajistili, že je bez vlhkosti a chráněná.

Další věcí,   před kterou byste měli mouku chránit, je   hmyz.   Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste se vyhnuli interakcím s těmito typy hostů ve vaší spíži:

  1. Udržujte police ve spíži čisté
  2. Mouku skladujte v těsně uzavřené nádobě.
  3. Uchovávejte jej v mrazáku, pokud jej hned nepoužijete, aby byly zachovány jeho vlastnosti.

Mouka v mrazáku, to je nejlepší způsob, jak ji uchovat!

Mouku je možné zamrazit. Tento proces je u speciálních mouk téměř povinný, protože rychle žluknou. Mražení mouky je   snadný a bezpečný způsob   , jak prodloužit trvanlivost těchto surovin. Chladnější teploty zpomalují proces rozkladu mouky a zachovají si její nejlepší vlastnosti po mnoho měsíců.

Proč je zmrazení nejlepším způsobem skladování mouky?

Existují tři důvody, proč je zmrazení nejlepší metodou pro skladování mouky:

1. Chrání před hmyzem 

Zmrazení nejen zajistí, že se do mouky, když je ve spíži, nedostanou paraziti, ale také zahubí veškerá vajíčka hmyzu, která tam mohla být od doby, kdy jste produkt zakoupili. Zmrazení mouky je nejúčinnější způsob, jak se zbavit nežádoucích organismů.

2. Odolný

Mražením   se prodlouží trvanlivost mouky   . V opačném případě jeho platnost vyprší, než se rozhodnete jej znovu použít. Bezlepkové mouky a zejména celozrnné mouky mají krátkou trvanlivost. Vzhledem ke zdravotním přínosům těchto mouk by byla škoda je vyhodit.

5 tipů, jak zmrazit mouku bez chyb

  1. Mouku z původního obalu nasypte do vzduchotěsné nádoby.   Můžete použít plastovou nádobu nebo znovu uzavíratelný plastový sáček. Aby se vlhkost nedostala do mouky, je nejlepší používat vzduchotěsné nádoby.
  2. Protože mouka neobsahuje vodu,   není nutné ji zmrazovat v malých množstvích   . Jednoduše jej zmrazte v jedné nádobě nebo sáčku a snadno odeberte požadované množství, kdykoli jej budete potřebovat.
  3. Nenechávejte v nádobě příliš mnoho vzduchu.   Čím méně vzduchu v nádobě, tím déle mouka vydrží.
  4. Označte nádobu datem.   Zmražená mouka se sice může používat ještě několik měsíců po datu spotřeby, ale vždy je dobré si hlídat datum spotřeby uvedené na obalu.
  5. Mouku skladujte mimo potraviny se silným zápachem.   I když by těsně uzavřené nádoby měly zabránit mouce v nasávání pachů, vždy je dobré zajistit, aby výrobek nezměnil žádné své vlastnosti, včetně vůně.

Poznámka:   Nezmrazujte mouku v původním obalu, i když jste jej ještě neotevřeli.   Papírové nádoby přitahují vlhkost a veškerá mouka se vyplýtvá.

Jak dlouho vydrží mouka v mrazáku?

Skladování   mouky v mrazáku   výrazně prodlužuje její trvanlivost. Přestože téměř všechny druhy mouky vydrží při pokojové teplotě několik měsíců, vždy existuje riziko zkažení, pokud není dodržena správná teplota nebo pokud se do nádoby na mouku nebo nádoby dostane vlhkost.

Zde je   životnost nejoblíbenějších   druhů mouky při skladování při pokojové teplotě a v mrazáku:

 

Pokud si tedy uděláte dobrý vývar z mouky a chcete ho déle uchovat, stačí ho dát do mrazáku. To zajišťuje delší trvanlivost a kvalitu mouky, kterou používáte.