Šokující zpráva: Možná jste vždy splachovali záchod špatně. Vědecká studie říká, že by se to mělo udělat.

<klase yoastmark=

Spláchnutí záchodu se zdá jako jednoduchá záležitost, ale   pokud chcete zastavit bakteriální kontaminaci způsobenou splachovací vodou, existují určitá opatření, která byste měli   přijmout.

Spláchnout toaletu

Toaleta v každé koupelně   , bez ohledu na to, jak moc ji čistíte a dezinfikujete,   je vždy rezervoárem bakterií   , jak proto, že shromažďuje odpadní látky z našeho těla, tak se tam hromadí patogeny různého druhu. I když nám bylo řečeno, že   splachování je dostačující k odstranění choroboplodných zárodků a bakterií   , a že abychom to udělali lépe, měli bychom snížit záchodové prkénko,   nová studie ukazuje, že ještě musíme něco udělat  .

Ve skutečnosti   pokaždé, když spláchnete záchod, virové částice přítomné na záchodě zaplaví všechny povrchy v koupelně   , bez ohledu na to, zda je záchodové prkénko nahoře nebo dole. To je možné, protože   „aerosolový oblak“ vytvořený silou splachování   se může rozšířit o více než 1,5 metru a zanést patogeny nejen   na podlahu kolem toalety, ale také na stěny, umyvadla a další povrchy koupelny   .

Překvapivá studie

Veřejné toalety

American   Journal of Infection Control (AJIC)   zveřejnil studii některých amerických vědců, kteří porovnávali  kontaminaci veřejných koupelen s kontaminací soukromých koupelen   , splachovacích záchodů a odebíráním vzorků vody z obou. Vzhledem k tomu, že   ve veřejných koupelnách téměř nikdy není záchodové prkénko   , byly výsledky testu překvapivé:   nebyl žádný rozdíl v množství viru nashromážděného na površích dvou koupelen, bez ohledu na sedadlo   .

Odborníci dospěli k závěru, že   skutečným rozdílem v kontrole bakteriální kontaminace je   použití dezinfekčních látek k čištění toalety. To by mělo   být kombinováno s kartáčováním vnitřních stěn toalety, aby   se snížila virová kontaminace okolních povrchů. Dalším faktem, který ze studie vyplynul, je, že   víko toalety je i nadále nejkontaminovanějším prvkem ze všech   .

Pro snížení kontaminace ze splachování proto   výzkumníci doporučují   přidat do záchodu dezinfekční prostředek před spláchnutím nebo použít dávkovač dezinfekčního prostředku v nádržce záchodu   . Proveďte tyto kroky   , zvláště pokud jsou ve vaší rodině lidé, kteří mají infekce způsobující gastroenteritidu   , abyste zabránili šíření viru na další členy rodiny.