Z ekologických a ekonomických důvodů máme nyní tendenci vyhazovat co nejméně a snažíme se všemu dát druhý život. To platí i pro   naklíčenou cibuli.   nevěříte tomu?

Upřímně, kolikrát jste je vyhodili, protože jste si mysleli, že jsou k ničemu? Nic nemůže být horší, protože je lze   znovu použít různými způsoby a bez odpadu   . Ve skutečnosti, stejně jako česnek   , cibule má tendenci  snadno klíčit   , protože podmínky prostředí, které jsou k tomu potřebné, je extrémně snadné dosáhnout.

Například vysoká vlhkost  je jednou z hlavních příčin tohoto jevu. Ale není to špatné: níže vám řekneme,   jak nejlépe využít naklíčenou cibuli.

Naklíčené cibule, nevyhazujte je: použijte je takto!

V první řadě je třeba vzít v úvahu, že   naklíčená cibule není vůbec jedovatá   a dá se bez problémů vařit. Klíčky    i   cibulky můžete použít     společně nebo samostatně. Klíčový rozdíl je v tom, že první lze konzumovat vařené i syrové (vynikající v   salátech   a   studených pokrmech,   jako je   pažitka   ), zatímco druhé by se mělo vždy konzumovat tepelně upravené.

Když je cibule měkká, ale nepoškozená,   orestujte   ji a rychle snězte, než se zkazí a tím pádem už nejsou poživatelné. Je cibule téměř úplně shnilá? V tuto chvíli jediné, co můžete udělat, je   pokusit se zachránit nějaké cibule a zasadit je.   Umístěte   naklíčenou cibuli do vázy   s trochou zeminy a budete ji mít vždy na dosah… a na patře!

Můžete stále jíst naklíčenou cibuli nebo ne? Věnujte pozornost těmto aspektům!

U   naklíčené cibule   před použitím, jak jsme právě doporučili, věnujte pozornost  následujícím   aspektům   :

 

  • Vůně.   Dobře si cibuli přivoňte a věřte svému čichu. Pokud se vám vůně zdá typická pro zeleninu,   uvařte ji a vychutnejte si ji   bez problémů, ale pokud cítíte   dotek plísně   , zapomeňte na to. V tomto případě je lepší klíčky jednoduše uvařit.
  • Konzistence.   Je velmi důležité pochopit, zda je cibule stále vhodná ke konzumaci nebo ne. Pokud   je nasáklý,   znamená to, že   vnitřní část byla ztracena   a nelze ji obnovit. Stále je však co dělat a zachraňovat. Demontujte všechny poškozené vnější díly a   odpojte žárovky   . Druhou jmenovanou můžete   zasadit, jak již bylo navrženo, a získáte   sazenice   , které vám nejen poskytnou   čerstvou novou cibuli,  když je budete potřebovat, ale budou také velmi pěkné na pohled.