Milují je mladí i staří. Ve skutečnosti je těžké najít někoho, kdo by neměl   rád hranolky.    Přestože se brambory dají při vaření použít v bezpočtu variací, hranolky jsou bezpochyby jedním z nejoblíbenějších  a   gurmánských receptů na světě. A právem, protože mají jedinečnou chuť:   křupavé navenek a měkké uvnitř.   Ať už se však připravují na pánvi, ve fritéze nebo v troubě,   neměli byste  kalorie zneužívat, zvláště když držíte dietu, ale   čas od času je povolena malá porce.

Vzhledem k tomu, že se hranolky   poměrně snadno připravují,   obvykle je najdeme v našich jídlech jako přílohu k dobrému masu. Mnohé však ne vždy dosahují očekávaného výsledku. Jak   zabránit tomu, aby se hranolky příliš rychle rozmočily   a jak je udělat křupavější? Existuje   neomylný trik , aby byly  hranolky zvenku křupavé a uvnitř měkké   . Pojďme to společně zjistit!

Nalijte na brambory 2 polévkové lžíce octa, cenná rada „má cenu zlata“: od této chvíle to budete dělat vždy!

Chcete-li   získat dokonalé zlaté lupínky,   pravidlo je jednoduché: měly by být uvnitř měkké jako pyré a křupavé zvenku. Ano, ale někdy je těžké dosáhnout takové dokonalosti! Někdy jsou   příliš tučné, přepečené   a tím pádem velmi měkké. Stává se také, že   se na jedné straně připalují   , rychle černají a mají příliš tvrdou konzistenci. Zkrátka: není vždy snadné mít na talíři dokonalé hranolky. S tímto trikem můžete sníst  lahodné hranolky   a vše, co potřebujete, je   trochu bílého octa   . Uvidíme, jak to půjde!

Ingredience

 • 1 kilo brambor
 • slunečnicový olej
 • Studená voda
 • 2 lžíce bílého octa
Příprava
 1. Brambory oloupeme   a nakrájíme na tyčinky o tloušťce přibližně 1 cm   (slupku můžete nechat, ale musí se velmi dobře umýt).
 2. Nakrájené brambory dejte do velké mísy a   zalijte vodou.
 3. Přidejte   dvě lžíce bílého octa   a trochu promíchejte.
 4. Necháme v lednici alespoň 20 minut odpočinout   . Ideální by byla hodina.
 5. Poté vyjměte nařezané hobliny z vody a   co nejvíce je osušte hadříkem nebo kuchyňským papírem.
 6. V hrnci nebo pánvi vhodné na smažení dobře rozehřejte olej   a přidejte hranolky.
 7. Podle chuti dosolte a vychutnejte si ty nejkřupavější brambory na světě!

Ocet s bramborem, důvod je přinejmenším překvapivý!

Jak můžete vidět, tento malý trik na smažení bezvadných brambor je rychlý a jednoduchý. Proč byste ale   při výrobě hranolků měli používat ocet?

 

 • Bílý ocet zabraňuje příliš rychlému zhnědnutí hranolků   při kontaktu s horkým olejem.   Naopak zvýrazňuje její zlatavou barvu.
 • Navíc jsou zachovány vitamíny obsažené v bramborách   . Zejména   je   zachován pektin obsažený v bramborách. A díky své kyselosti   jsou hranolky méně mastné   a tím i stravitelnější.
 • A konečně, protože je bohatý na škrob, zajišťuje správnou rovnováhu brambor, aby se zabránilo příliš měkké konzistenci a místo toho upřednostňuje křupavost