Každý z nás má stříbrné předměty, které je třeba pravidelně čistit. Pojďme společně objevit neomylnou metodu, jak dodat tomuto krásnému materiálu lesk, který ho charakterizuje. 

jedlá soda ve vroucí vodě

Stříbro   je krásný a vzácný materiál, a proto se často používá při výrobě jemných šperků a cetek. Jako všechny materiály však podléhá   opotřebení.   Neúprosný běh času, užívání předmětu a mnoho dalších faktorů může negativně ovlivnit jeho vzhled a krásu. Na trhu je mnoho výrobků, které slibují   vrátit stříbro do původního stavu, ale řada z nich je k ničemu, jiné  nakonec drahý kov poškodí   ještě více   . Naštěstí jsou v tomto případě nejvhodnější babské prostředky, které jsou minimálně invazivní a mohou nabídnout velmi kvalitní výsledky. Pojďme společně objevit, jak vyčistit   stříbrný prsten   horkou   vodou a jedlou sodou. 

Oxidace stříbra: Z tohoto důvodu má tento materiál tendenci tmavnout.

Všichni máme šperky nebo stříbrné předměty     Protože jde o   hypoalergenní materiál   , který může bez větších problémů nosit každý. Je to kov, který je i přes svou velkou eleganci mnohem levnější než   zlato a platina,   jejichž ceny jsou obvykle neúnosné.

Takto se čistí stříbro

Vlastnit stříbrné předměty samozřejmě znamená pravidelně se o ně starat. Je to proto, že jako velmi tvrdý kov podléhá jevu  zvanému oxidace   v chemii. Na stříbře se může vyvinout tmavá patina   , která způsobí ztrátu   lesku   , za který je často chváleno.

Mezi podmínky, které podporují   oxidaci stříbra, patří  pocení   kůže. Sekrece potních žláz bývá v tomto případě vůči tomuto materiálu příliš   agresivní  , takže   se na jeho povrchu tvoří tmavá patina   . Vnější faktory, jako jsou   parfémy a deodoranty,   mohou také ovlivnit váš vzhled. Dokonce i slunce by ho mohlo neopravitelně poškodit.

Zde máte nejvíce doporučené prostředky.

Existuje mnoho způsobů, jak čistit  stříbro   . První je   použití jedlé sody a bílého octa.   Tyto dvě látky jsou pro tento účel velmi užitečné a snadno se najdou ve spíži každého z nás. K výrobě této směsi je potřeba nasypat do sklenice lžíci  jedlé sody  a dvě lžíce octa. Poté jednoduše vložte   stříbrné kroužky   do roztoku a nechte je pár minut nasáknout. Jakmile skončí jeho životnost, stačí jej pečlivě vysušit, pak černá patina zcela zmizí.

Takto se čistí stříbro

Doporučuje se také   zubní pasta  , která dokáže vybělit stříbrné prsteny    spolu se zubním kartáčkem. Ve skutečnosti stačí rozetřít zubní pastu na ošetřovaný kroužek a   lehce přitlačit kartáčkem.   To vám umožní postupovat postupně, protože během několika minut je dosaženo požadovaného lesku.

Mezi nejúčinnější prostředky patří také použití   hliníku a hrubé soli.   Vezměte skleněnou nádobu   vyloženou hliníkovou fólií uvnitř.   Jakmile to uděláte, jednoduše přidejte   hrubou sůl   a vložte předměty, které chcete vyčistit, dovnitř.   V posledním kroku   se do nádoby nalije vařící voda a stříbrné šperky   se zataví hliníkovou fólií.   Poté, po hodině, byste měli odstranit obal a nechat prsteny uschnout, abyste mohli obdivovat jejich nový vzhled.

Vařící voda a jedlá soda: nejlepší způsob čištění stříbra

Metoda, kterou chceme popsat, patří mezi nejpoužívanější metody   čištění a leštění stříbra   . Mezi potřebné ingredience patří   jedlá soda a vroucí voda.   Opět platí, že působení jedlé sody je nezbytné pro vynikající výsledek, ale jeho účinek se zvyšuje, když se spojí s vroucí vodou.

 

K tomu   dáme vařit 200 ml vody a   přidáme   lžíci jedlé sody  . Když se voda vaří, sundejte hrnec z ohně a nasypte do něj stříbrné prsteny a šperky, které chcete odstranit. Chcete-li vidět výsledky,   počkejte několik hodin   , než se teplota vody ochladí a účinek sloučeniny se projeví. I v tomto případě   je výsledek  zaručen.