Nyní si povíme téma, které osloví všechny milovníky zahradničení. Kolikrát vaše orchidej onemocněla a vy jste nevěděli, co dělat? 

Lžíce s černou přísadou

Krása   orchidejí nás často fascinuje   a dávají nám to zvláštní, ať už doma nebo na balkóně. Péče o rostliny a květiny však není tak snadná, zvláště když   onemocní   nebo začnou trpět. Nyní se podíváme na přírodní hnojivo pro záchranu orchideje.

Kdy je orchidej zdravá? 

Orchideje jsou krásné   květiny   , které dodávají domu nebo našemu balkonu zvláštní nádech. Pro mnohé je péče o rostliny skutečnou vášní, zatímco pro jiné je to profese.   Péče však není vždy   snadná, ať už kvůli náročnosti rostliny či klimatu, nebo kvůli některým chorobám.

Léky pro nemocné orchideje

Pokud má květina jako   orchidej   dobré půdní prostředí a dobrou dávku živin, rostlina mnohem zesílí a my se jistě dočkáme mnohem atraktivnější květiny. Je zřejmé, že pro milovníky zeleně je triviální říci, že   dobré hnojivo pomáhá v misi.   Není to však tak zřejmé. Ve skutečnosti se věci mohou pokazit, ale existuje lék, o kterém ví jen málo lidí.

Jak pečovat o orchidej, stačí polévková lžíce tohoto přírodního hnojiva

Pokud se rozhodneme vysadit mnoho orchidejí, není neobvyklé, že   na rostlině samotné nebo na listech objevíme hnilobu . Proto musíme okamžitě jednat, když si všimneme této situace. Nejprve je třeba   okamžitě odříznout shnilou část  a izolovat květináč, ve kterém se postižená orchidej nachází, od ostatních, aby nedošlo k jejímu ovlivnění.

Jaké prostředky pro nemocné orchideje?

Po odstranění shnilé části je důležité shnilý roztok vysušit i savým papírem   a je velmi důležité zbytky odstranit a co nejvíce izolovat.   Dále vezmeme kousek   aktivního uhlí   , vyrobeného z přírodního a suchého palivového dřeva. Dřevěné uhlí se pak musí   smíchat a přeměnit na prášek.

Poté ji nastříkáme na „ránu“ rostlině, aby se   rychleji zahojila  a zabránila dalšímu šíření chorob. Navíc možná ne každý ví, že aktivní uhlí   má velmi důležitou funkci sterilizace.   Na dno rostliny vždy posypte prach z dřevěného uhlí a     vázu s orchidejí izolujte od všeho ostatního. Pak týden nezalévejte.

Okamžitě vidíme, jak se rostlina   sama zotavuje.   To nás vede k několika velmi užitečným tipům. Vezmeme   lžičku práškového aktivního uhlí   a smícháme s 1 litrem vody. Potřebujeme to k navlhčení základny rostliny. Tím, že to děláme alespoň jednou týdně, pomáháme předcházet rozvoji dalšího onemocnění. Dalším tipem je   ponořit květináč s rostlinou do vody a dřevěného uhlí alespoň na 30 minut.

Jakých výsledků touto praxí dosáhneme? 

Zřejmě se to zdá jako velmi dlouhý proces, zvláště doma, ale není tomu tak. Pokud si to uděláme zvykem   ,   naše orchideje budou mnohem silnější, zdravější a krásnější. Po pochopení procesu nás přirozeně zajímá, jakých   výsledků   dosáhneme, když se budeme řídit těmito radami.

Jeden poslední krok, který je třeba dodržet, než uvidíte skutečné výsledky: je dobré použít   k mytí listů naší orchideje vodu  filtrovanou dřevěným uhlím . Vše, co potřebujete, je kus bavlny nebo savého papíru namočený ve vodě a jemně otřený přes všechny listy. Chráníme tak     rostlinu před plísněmi a hmyzem a vápník obsažený v tekutině posiluje samotný list.

 

Nakonec můžeme zbytek přefiltrované vody dát do   difuzéru   a rozstřikovat jím po celé rostlině. To nám dává více síly a krásy. Nemluvě o tom, že odvádíme hmyz a plísně. Pokud jde o   výsledky,   okamžitě si všimneme, že kořeny rostou rychleji a silnější, orchidej je mnohem lépe vyživovaná, květy působí mohutně a jasně a na stejném stonku se objevuje více poupat.