Každý má rád jogurt, ale chcete míchat jogurt z obchodu s domácím? Dnes se podělíme o velmi jednoduchý recept.

Jogurt je opravdu perfektní volbou  na ranní snídani nebo jako   zdravá svačina   pro nás a našeho syna. Když jdeme do supermarketu, všimneme si celé stěny s mnoha různými příchutěmi a vlastnostmi.

Domácí jogurt je rychlý a ekonomický

Zejména teď, když   se blíží léto   , je konzumace jogurtů naprosto   doporučována   , protože nám dělá dobře. Ale co kdybychom to chtěli zkusit doma? S tímto receptem je to opravdu velmi jednoduché a je založeno na známém procesu, kterým je   fermentace   .

recept na rychlý jogurt

Na tento lahodný recept   potřebujeme velmi málo ingrediencí   ,   pouze dvě.  Ukážeme vám, jak ji vyrobit v bílé a ve verzi s jahodami, pak si ji můžete přizpůsobit své chuti. Dáme vám několik malých návrhů: Pokud   máte rádi smetanový jogurt, použijte plnotučné mléko.

Teplota je také velmi důležitá, protože na ní závisí fermentace. Při velkém horku můžeme doby kvašení zkrátit, při velmi nízkých teplotách je musíme prodloužit. Ale nechoďme moc daleko a   podívejme se, co potřebujeme na litr jogurtu.

  • 1 litr pasterizovaného plnotučného mléka
  • 125 g řeckého jogurtu 5% tuku
  • 50 g čistých jahod

Pustíme se do výroby našeho domácího jogurtu.  Nejprve si vezmeme   mléko   a nalijeme ho do kastrůlku. Musíme to ohřát, dokud nedosáhne  45 stupňů   .  Mezitím   dejte jogurt do pěkné velké mísy.

Jakmile je mléko hotové, nalijte ho do nádoby s jogurtem.  Dobře promíchejte,   dokud se všechny hrudky nerozpustí.  Rychle nalijte do   zavařené sklenice nebo misky a zakryjte plastovým obalem.

Pak jsme to přikryli vlněnou dekou.  To znamená, že teplota zůstane konstantní a fermentace jogurtu může začít. Vše dáme na místo chráněné před průvanem s teplotou mezi 25 až 35 stupni.

Recept na jahodový jogurt

Je velmi důležité, abyste nikdy neklesli pod minimální hodnotu.  Musíme počkat asi 10/12 hodin, aniž bychom se kdy dotkli skla.  Po této době můžeme   vše dát do lednice   . Tento krok je důležitý pro zahuštění našeho jogurtu.

Musíme nechat asi 4/5 hodiny odležet.  Nyní je připraven k vychutnání a jsme si jisti, že si jeho chuť zamilujete od první lžičky.  Nyní to uděláme s jahodami.   Nejprve je omyjeme a nakrájíme na kostičky. 200 g jogurtu můžeme dochutit 50 gramy jahod.

Vložte je do mixéru a mixujte, dokud nevznikne kaše. Vezmeme si tedy náš bílý jogurt a dáme ho do misky.  Přidejte jahodové pyré a   dobře promíchejte, dokud nezískáte jednotnou barvu.

Zde je náš jahodový jogurt připraven k vychutnání! Jak jste viděli, výroba domácího jogurtu je opravdu snadná. Je důležité vědět, že   v těsně uzavřených sklenicích může být skladován v lednici po dobu 7 dnů   .