Skořice je aromatické koření s velmi silnou vůní   . Ve skutečnosti je výrazný a často se používá při vaření k výrobě chleba nebo koláčů nebo k ochucení krémů a čokolády. Možnosti využití jsou rozmanité a jeho použití často sahá až do východní kultury.

Skořice

Dnes však neuvidíme, jak ji využít v kuchyni. Ve skutečnosti byste měli vědět, že umístění  skořice na balkon vám velmi pomůže  a vyřeší velmi častý problém. Ať už se jedná o terasu nebo balkon, stačí se řídit našimi radami, protože pak budete mít problém vyřešen. V následujícím odstavci vám ukážeme, co musíte udělat.

Skořice na balkóně: proto

Jak jsme právě řekli, mnoho lidí dává skořici na balkon. Možná ale neznáte důvod, ale mohlo by to vyřešit velmi běžný problém.   Nevítaní hosté, včetně holubů a jiných zvířat, se určitě zastaví na vašem balkóně nebo terase   . Jejich přítomnost je nejen invazivní, ale může zanechat i nepříjemné vzpomínky.

Holubi na balkoně.

Na balkoně či terase bychom totiž mohli najít exkrementy, které by také mohly způsobovat nepříjemný zápach. Každý, kdo má velmi bystrý čich, by si těchto nepříjemných pachů všimnul. K jejich   zmizení vám postačí skořice, která je výborným repelentem   .

Vlastně stačí jen koupit nějakou skořici, kterou snadno seženete v supermarketu. Cena není vysoká a můžete jej použít jak v pudrové, tak v tyčinkové formě. Prach se může šířit na okenní parapety a zábradlí. Případně   si můžete připravit roztok s horkou vodou a skořicí. 

Skořice na balkoně

Poté stačí nastříkat tento roztok na oblast, kde se obvykle zdržují, aby zmizely   . Můžete je také použít tyče k jejich umístění na strategická místa. Například na místech, kde obvykle sedí nebo kde si staví hnízdo. Těmto oblastem se vyhnete.

Skořice je tedy repelentní a velmi účinná i proto, že   je zcela přírodní. Ve skutečnosti to není škodlivé pro životní prostředí. Repelenty dostupné na trhu většinou obsahují chemikálie, které škodí životnímu prostředí, ale i zvířatům samotným. Tímto způsobem je odstraníte, aniž byste je poškodili.

Přírodní odpuzovače ptáků na balkoně

Alternativně lze také použít optické, čichové nebo ultrazvukové odstrašující prostředky   . Pro optické problémy existují ostré proužky železa nebo plastu, které je drží pryč. Zatímco když mluvíme o čichových prostředcích, máme na mysli především gely nebo látky, které jsou distribuovány na okenních parapetech.

 

Ultrazvuky pro ně nejsou nic jiného než systémy, které drží ptáky pryč. Pokrývají plochu 40 metrů a neškodí lidem. Jednoduše vydávají signál, který ptákům vadí.   Díky tomu se vzdálí z vašeho balkonu nebo terasy   .