Hnojivo je užitečný nástroj, díky kterému jsou rostliny zdravější a bujnější. Abyste ji získali, nemusíte nic kupovat.

přírodní hnojivo

Hnojiva jsou sloučeniny, které   mají za úkol vyživovat rostliny   tím, že přidávají nebo integrují živiny a minerální soli důležité pro jejich růst. Na trhu je jich mnoho a existují různé druhy. Obvykle se však jedná o průmyslové a drahé výrobky. Vzhledem k tomu, že mluvíme o rostlinách vyskytujících se v přírodě, je vždy lepší používat  přírodní produkty  , které opravdu neznečišťují životní prostředí. Pojďme se společně podívat, jak získat zdarma přírodní hnojivo.

Domácí přírodní hnojivo

Může se zdát divné vyrábět hnojivo zdarma, ale ve skutečnosti je to možné, protože přísady již můžete mít, aniž byste o tom věděli. Asi tomu nikdy nebudete věřit, ale jedna z přísad používaných jako hnojivo patří při vaření k nejpoužívanějším,   mluvíme o soli  . Ano, protože sůl je bohatá na hořčík, a proto ji lze téměř bez nákladů použít jako hnojivo pro rostliny, což šetří vaši kapsu i životní prostředí. Pojďme se společně podívat, jak ji používat.

Hnojivo: přísada, která je již přítomna ve všech kuchyních

Díky soli, ekonomické a ekologické složce, která se nachází v každé kuchyni,   zůstanou vaše rostliny vždy zdravé   . Jak již bylo zmíněno, hnojiva jsou sloučeniny, které mají funkci vyživovat rostliny tím, že přidávají nebo integrují živiny a minerální soli, které jsou nezbytné pro jejich růst.

Jak vyrobit přírodní hnojivo zdarma

Musí

Tyto rostliny by se samozřejmě neměly sypat solí. Proto je nutné   vytvořit přípravek   , který obsahuje všechny potřebné látky k péči o rostliny a pomáhá jim vyživovat se. Většinu potřebných surovin už máte doma. Podívejme se, jaké to jsou:

  • 1 polévková lžíce soli
  • 1 litr vody
  • Kontejner
  • aspersor

Jakmile máte připraveny všechny potřebné nástroje a ingredience, musíte přistoupit k přípravě směsi. Pojďme se společně podívat, jak na to krok za krokem.

Začneme tím, že sůl v nádobě naředíme litrem vody a poté dobře promícháme, dokud se úplně nerozpustí. Jakmile se sůl dobře rozpustí, měli byste výsledný roztok nalít do nádoby s rozprašovačem. Stříkat musíte opatrně a   navlhčit pouze  postižené rostliny    . Tip, který je třeba mít na paměti, je toto hnojivo nezneužívat. Nezapomeňte jej také aplikovat pouze jednou za 15 dní.