Kaštany jsou velmi prospěšné  díky   vysokému obsahu komplexních sacharidů, které se v těle pomalu vstřebávají a zajišťují vyrovnanou hladinu cukru v krvi. Mají také   vysoký podíl vlákniny, vitamínu B a minerálních látek,   jako je vápník, hořčík a fosfor. Existuje mylná představa, že z kaštanů se tloustne… Ve skutečnosti je to jako všechno kvůli zneužívání, ale toto jídlo je většinou voda a je bohaté na vlákninu. Mají nízký obsah tuku a sotva poskytují mnoho kalorií.

Trik, jak loupat kaštany během několika minut: Udělejte to!

Když je kaštan syrový, je velmi obtížné   odstranit plody ze skořápky, která jej chrání.  K tomu existuje trik, který nikdy nezklame. Nejprve do každého kaštanu uděláme   malý zářez   , aby působením tepla nepraskl. Vložíme je do nádoby s vodou a   vaříme v mikrovlnce asi 10 minut.  Jakmile jsou kaštany uvařené, nožem rychle stáhneme slupku.

Jak vařit kaštany ve vodě.

K   vaření kaštanů   nejprve udělejte   nožem malý řez   . Poté je vložíme do hrnce s vodou a vaříme na ohni  25 minut.  Jakmile jsou hotové a dostatečně vychladlé, aby se nepřipálily,   oloupeme je nožem.  Vodu na vaření na kaštany však můžeme   trochu osolit,   pokud ji chceme použít na slané recepty nebo   trochu cukru   na sladké.

Jak vařit kaštany na pánvi a v troubě.

  • Na pánvi:   Doporučuje se pánev s otvory na dně. Než je vystavíme teplu, musíme udělat řezy ve spodní části ovoce. Jakmile je hotovo, můžeme je   na středním plameni vařit přibližně půl hodiny   . Je potřeba je čas od času promíchat, aby se nepřipálily.
  • Pečené:    Kaštany se připravují stejným způsobem jako předtím. V tomto případě si předehřejeme troubu na cca 200°C pomocí horního a spodního ohřevu. Jakmile je zespodu seřízneme, položíme je na plech a necháme  půl hodiny péct při teplotě 200°C   . Nezapomeňte je čas od času otočit, aby se nepřipálily.