Abyste měli bujnou a zdravou orchidej, stačí použít jednoduchou metodu, o tom mluvíme. 

bujná orchidej

Rostlina orchidej   , jako každá rostlina, vyžaduje péči a pozornost, aby vydržela dlouho. Chcete-li mít zdravé a silné orchideje, můžete použít některé přírodní metody. Při správné péči je možné   mít orchideje s kořeny a jemnými listy po celý rok. 

Existuje velmi jednoduchá asijská metoda, která pomáhá orchidejím vyvinout silné kořeny a nové listy. Chcete-li se dozvědět, jak oživit orchidej, doporučuji vám přečíst si přiložený návod.

Charakteristika orchidejí

Orchideje, které jsou v řeči květin symbolem krásy a smyslnosti, jsou krásné a elegantní květiny. Tato nádherná   květina tropického a subtropického původu   je rozšířena i v Itálii. To, co odlišuje tyto květiny, jsou jejich masité listy a pestrobarevné květy.

orchidej

Jedná se zejména o tři druhy orchidejí, které jsou na trhu velmi rozšířené, jako je známá   orchidej motýlí a phalaenopsis.    Dobře rostou v bytě, při teplotě kolem dvaceti stupňů, na světlých a vlhkých místech a nikdy ne na přímém slunci.

Zdravá   orchidej   kvete dvakrát ročně, ale přihnojování potřebuje po celý rok. Co se týče zálivky, měly by se zalévat až po úplném vyschnutí. Jelikož se jedná o choulostivé rostliny, které rostou v měkkých půdách, je třeba dbát na to, aby se nikdy nepřelévaly.

Oživení orchideje

Chcete-li   orchideji vrátit život   , přimět ji, aby rostla energicky a měla zdravé a silné kořeny, můžete postupovat podle metody používané Asiaty. Chcete-li začít, jednoduše vezměte   rostlinu orchideje   a očistěte kořeny půdy. Pak musíte  všechny kořeny ostříhat  pomocí nůžek. V tomto okamžiku, po odstranění každého kořene rukama, je nutné odstranit přebytečné listy a ponechat pouze centrální stonek neporušený.

Po pečlivém umytí orchideje a vysušení zbývajících listů bavlnou byste měli   vzít trochu česneku a rozdrtit ho v hmoždíři   . Dále umístěte prolisovaný česnek na dno skleněné nádoby. K česneku by měla být přidána voda, která by se pak měla přefiltrovat do jiné nádoby.   Poté je třeba orchidej vložit do sklenice, do které asi třetinu zalijeme česnekovou šťávou. 

Poté, co malou   orchidej necháte asi dvacet minut v česnekové šťávě   , nechte rostlinu vyschnout v prázdné nádobě. Mezitím si musíte vzít malou plastovou láhev a odříznout vršek, abyste vytvořili plastový kelímek. Poté musí být horní část láhve nebo hrdla umístěna na dno výsledné nádoby.

Dále  musí být kořen malé orchideje vložen  do hrdla láhve. Poté byste měli přidat trochu vody, aby nedošlo k namočení kořenů. Voda v půdě se během hodin odpařuje a zajišťuje přiměřenou vlhkost.   Každé dva dny musíte   rostlinu orchideje v láhvi postříkat trochou vody a do měsíce rychle vyvine nové kořeny a nové zdravé a robustní listy.

orchidej

Tipy pro orchideje

Orchideje by měly být vždy vysazeny v průhledných květináčích, protože jejich kořenový systém potřebuje k vývoji hodně světla   . Pro orchideje   jsou vhodné  květináče zaručující maximální přísun kyslíku a ventilaci .

Rostliny orchidejí by měly být zalévány ponořením květináče do nádoby s vodou. Jelikož orchideje nesnášejí chlór, je nejlepší je rosit a zalévat dešťovou nebo destilovanou vodou.

Nejlepší je umístit orchidej   na vlhčí místa jako je koupelna, kuchyň nebo skleník. Aby   orchidej vydržela dlouho na svém místě   , je nutné ji nikdy nevystavovat slunečnímu záření, vyhýbat se přemokření a opatrně odříznout kořeny.

 

Aby   orchidej znovu rozkvetla   , stačí aplikovat hnojivo a vodu ve vhodné frekvenci, kontrolovat listy a pravidelně je čistit hadříkem nebo bavlnou. Je velmi důležité je uchovávat na dobře větraném místě a při teplotě nepřesahující dvacet stupňů.