Orchidej: trik květinářů, jak získat svěží květy a lesklé, silné listy

Orchidej: trik květinářů, jak získat svěží květy a lesklé, silné listy

Pokud milujete rostliny a chcete, aby rostly zdravě a silně, zde je několik   tipů, jak dosáhnout bohatého kvetení a zdravých listů a kořenů   . V tomto článku se dozvíte, jak nejlépe rozkvést orchideje, pokojovou rostlinu pro pěstování v bytě, která vyžaduje určitá malá opatření.

Orchidej: Toto je nejlepší trik, jak získat svěží květy, jasně zelené listy a silné kořeny.

Trikem, jak   mít zdravé kořeny a květy,   je bezpochyby   použití citronu   . Existují dva způsoby, jak využít tento citrus, který máme všichni doma. Ale k čemu je v tomto případě citron?

Citron je vynikající na   čištění listů orchidejí   a je zvláště užitečný pro   ochranu této rostliny před chorobami   . Ve skutečnosti má tento citrus   dezinfekční účinek   a je schopen odpuzovat veškerý hmyz a parazity, kteří mohou rostlinu ovlivnit. Kromě toho je citron   bohatý na draslík a vitamín C,   které jsou užitečné pro růst listů orchidejí, díky čemuž jsou zelenější a jasnější.

Měli byste však vědět, že   není nutné lít citronovou šťávu přímo na rostlinu,   protože kyselina citronová obsažená v tomto citrusovém ovoci by ji mohla poškodit.

Jak vyrobit listy orchidejí jasně zelené s citronem.

Nejprve zředíme citronovou šťávu vodou.

1. Metoda

  • 10 kapek citronové šťávy
  • 200 mililitrů vody
  • Bavlněné nebo vatové tampony

Citronovou šťávu nalijte do nádoby s vodou. Jakmile je to hotovo, namočte bavlnu do tekutiny, vyždímejte ji a otřete ji o listy rostliny. Bavlnu je nutné scedit, aby se zabránilo nasávání vody stonkem a listy.

Tento proces   stačí opakovat jednou týdně   . Tato metoda   chrání rostlinu před hmyzem,   jako jsou mouční brouci nebo třásněnky.

ČTI TAKÉ:     Silné orchideje s bujnými květy a rychlým růstem? Použijte brambory, to je ten trik!

2. Metoda

  • 200 mililitrů vody
  • 3 kapky citronové šťávy

Tato metoda také funguje, aby   se hmyz nedostal do rostliny.   Do vody je nutné přidat citronové kapky a jednou za měsíc směs nalít do hrnce     Je také možné nalít tekutinu přímo do   rostlinného talířku: tak se bude pomalu vstřebávat.

S těmito dvěma opatřeními můžete mít orchideje se svěžími listy a květy.

Kam by měla být rostlina v domě umístěna?

Přestože má každý druh orchideje specifické potřeby osvětlení, vědět,   kam rostlinu v domácnosti umístit,  je pro dobré kvetení zásadní. Nikdy nebudeme moci pěstovat orchidej na místě, kde nedostává mnoho hodin světla.

Zatímco druhy jako Phalaenopsis vyžadují ke kvetení méně světla, jiné druhy jako Cymbidium nebo Dendrobium  vyžadují mnoho hodin světla denně.   Aby orchidej vykvetla,   většinou stačí změnit její umístění a zkusit nové místo s větším nebo měkkým světlem. Ideálním místem pro orchideje je   bezesporu okenní parapet   , tiše vystavený slunečním paprskům.

A na závěr rada, která nemá se zahradničením nic společného:   trpělivost.   Nejlepší spojenec pro rychlé kvetení orchideje. Orchidej je jednou z nejkrásnějších květin ve světě rostlin, ale také jednou z nejrozmarnějších. Takže potřebujete trpělivost a hodně péče.

Hit enter to search or ESC to close.