Pokud chcete, aby vaše orchideje produkovaly mnoho květů, měli byste postupovat podle této metody. Je to velmi jednoduché a ve velmi krátké době se rostlina znovu narodí. Všechno je tady dole.

Složka v květinách

Orchideje jsou známé svou schopností udržet květy na svých větvích po dlouhou dobu   . Pak může rostlina při správné péči kvést nepřetržitě delší dobu. Existuje mnoho lidí, kteří pěstují orchideje, ale nevědí, jak se o ně správně starat, aby rostlina vytvářela více květů.

V první řadě je také velmi důležitá  poloha květináče s orchidejí   .  Orchideje potřebují světlo pro fotosyntézu, ale nemají rády přímé sluneční světlo. Proto je lepší květináč umístit na parapet, kam se paprsky přímo nedostanou, nebo pod opalovací krém na orchideje.

orchideje

Nestačí však rostlinu umístit na správné místo, ale   také ji obohatit vhodnými hnojivy   . Nyní vám ukážeme speciální rostlinu vyrobenou z přírodních produktů, která vaší rostlině pomůže vytvořit mnoho květů. S pár eury to zvládnete a nebudete muset kupovat drahá a speciální hnojiva.

Jak zajistit, aby orchideje kvetly silněji a rychleji

Jak jsme právě řekli, podívejme se, jak si vyrobit přírodní hnojivo doma.   Hlavní složkou je rýže   , přítomná ve většině italských domácností. Jedná se o vynikající organické hnojivo pro orchideje. Pojďme se podívat, jak to dokážeme.

Vezměte 3 lžíce rýže a vložte ji do mixéru. Uzavřete a nechte několik minut působit, dokud se rýže zcela nerozdrtí. V tomto okamžiku máte prášek, který musíte nalít do skleněné nádoby.   K tomu je potřeba přidat trochu aloe vera   . Poté vezměte malý list a nakrájejte mnoho malých kousků.

Hnojivo pro rýži a aloe vera

Nalijte do sklenice. Nakonec zalijte 500 ml horké vody a dobře promíchejte. Nyní   pevně zavřete víko, přikryjte jej tmavou utěrkou a nechte vychladnout.   Asi po 4 hodinách vychladne a můžete pokračovat. Vezměte sítko a přefiltrujte obsah sklenice. Nyní odstraňte odpad.

Výsledný roztok pak nařeďte 3 litry vody   a vzniklé hnojivo nalijte do rozprašovače. Nyní pokračujte   v postřiku nad a pod listy   . Osušte listy bavlnou, aby se zabránilo jejich hnilobě. Toto hnojivo také likviduje plísně a hmyz, takže rostlina je zdravější.

orchideje

Aplikujte toto hnojivo   každých 15 dní   a uvidíte, že orchidej zůstane vždy zelená.   Tímto hnojivem můžete orchidej také zalít , aby působila na kořeny   . Rýže a aloe obsahují mnoho bílkovin, jako je fosfor, zinek, draslík, mangan a další.

 

Vzhledem k tomu, že rýže i aloe jsou zcela přírodní, rostlina může roztok velmi snadno absorbovat. Několik měsíců po tomto ošetření začnete vidět nové kořeny, a proto   nevyhnutelně vykvete mnohem více květin než dříve   . Nezbývá než to zkusit taky.