Tajemná síla   ostružiny   není jen v plodech, ale také v   listech!   Po tomto překvapivém zjištění už listy ostružin po utržení rozhodně nikdy nevyhodíte     Vlastně si z něj můžete připravit   přírodní nálev   , který kromě toho, že je lahodný, vám  během krátké doby pomůže snížit hladinu cukru v krvi.

Studie: Listy ostružiny rychle snižují hladinu cukru v krvi

V  této studii  byly pozorovány možné účinky vodného extraktu z listu ostružiny na hladinu glukózy v krvi u potkanů ​​s normálním a indukovaným diabetem. Ve studii měli potkani   hladinu cukru v krvi vyšší než 200 mg/dl.    Během 4 týdnů se hladina cukru v krvi významně snížila ve skupině užívající extrakt. 

Ve skupině užívající extrakt se sérové ​​lipidové parametry a jaterní testy snížily od druhého do čtvrtého týdne ve srovnání s kontrolní skupinou. Tato studie prokázala, že orální podávání vodného extraktu z ostružinových listů může způsobit  významné snížení hladiny glukózy v krvi a sérových lipidů   , stejně jako zlepšení funkce jater.

Ostružiny: Nejen plody, ale i listy mají tisíc výhod!

V alternativní medicíně se čaj z ostružinových listů používá k léčbě všech typů onemocnění, zejména vysokého cholesterolu a   abnormální hladiny cukru v krvi.   Tento nápoj má však i další zajímavé vlastnosti.

1. Zvyšte svou obranyschopnost

Jeden šálek ostružin   poskytuje přibližně 30,2 miligramů vitamínu C   , látky, která pomáhá udržovat správné fungování imunitního systému a chrání tělo. Ačkoli neexistují žádné konkrétní údaje o listech ostružiny, má se za to, že listy také obsahují podobné množství tohoto vitamínu jako plody, a proto by posilovaly imunitní systém.

2. Antioxidační účinek

Vitamin C má   antioxidační vlastnosti,   což znamená, že působí proti zánětům způsobeným volnými radikály. Tato akce může vyvolat několik chronických onemocnění, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, Alzheimerova choroba a dokonce i rakovina. Na druhé straně jsou volné radikály zodpovědné za předčasné stárnutí.

3. Snižuje hladinu cukru v krvi

Několik studií prokázalo, že obsah bílkovin v listech ostružiny   snižuje hladinu cukru v krvi, snižuje ji   , a tak zabraňuje skokům cukru, které jsou tak nebezpečné pro lidi s cukrovkou.

4. Snižuje hladinu cholesterolu

Věděli jste, že dostatečný příjem vlákniny   vám může pomoci snížit cholesterol   ? Rozpustná vláknina v listech ostružin se totiž rozpouští ve vodě a   pomáhá snižovat cholesterol.

5. Přispívá k hubnutí

Ostružinový čaj dodává tělu vlákninu a jak už jistě víte,   vláknina zabraňuje nadýmání   způsobenému zácpou. Vláknina navíc vytváří pocit sytosti. Tímto způsobem vám pití této infuze může pomoci jíst méně, a tedy zhubnout.

6. Chrání kosti

Listy ostružiníku, stejně jako toto drobné ovoce, dodávají tělu   vitamín K.   Tato složka má mimo jiné funkci zlepšení srážlivosti krve.

7. Předchází osteoporóze

Kromě vitamínu K, který je nezbytný pro zdraví kostí,   obsahuje mangan   , nezbytný minerál pro tvorbu kolagenu a také pro metabolismus aminokyselin, cholesterolu a sacharidů. Dostatečný příjem manganu je jedním z nejlepších způsobů prevence osteoporózy.

8. Snižte krevní tlak

Antokyany, které se nacházejí jak v listech, tak v bobulích, mohou chránit zdraví srdce a    snižovat krevní tlak   ,   což je důležitý ukazatel rizika infarktu.

Zde je návod, jak připravit nálev z ostružinových listů, abyste využili jeho výhod.

Listy ostružin si můžete koupit u místního bylinkáře nebo je sklidit sami, pokud máte rostlinu na zahradě. V druhém případě   zvolte nejjemnější listy   ; tedy takové, které nemají téměř žádné trny. Samozřejmě můžete použít i velké listy, ale dejte pozor, abyste se při sběru nepíchli.

Přestože lze listy použít i čerstvé,   odborníci často doporučují   pro zlepšení chuti fermentační úpravu . V tomto případě musíte listy nejprve rozdrtit pomocí hmoždíře. Poté kousky listů uložte do velké vzduchotěsné skleněné nádoby.

Umístěte sklenici   na teplé místo po dobu nejméně tří týdnů.   Uvidíte, že listy budou stále tmavší a postupně získávají barvu ostružin. Po třech týdnech (nebo více) položte na plech vykvašené listy. Předehřejte troubu na nízkou teplotu a listy vysušte, dokud nebudou křupavé. Nyní je stačí skladovat ve vzduchotěsných sklenicích na chladném místě mimo dosah světla.

 

Ingredience

  • 1 lžíce listů ostružiny
  • 1 šálek vody

Příprava

  1. Zahřejte vodu na 85 °C.
  2. Přidejte ostružinové listy a   nechte 5-6 minut uležet.
  3. Přefiltrujte a vypijte.

Pro obměnu chuti můžete do nálevu přidat další aromatické bylinky. Například ostružiny se dobře kombinují s mátou nebo heřmánkem.