Jsou čerstvě zakoupené ovoce a zelenina plné pesticidů? Nebojte se, existuje několik prostředků, jak je odstranit. Jak odstranit pesticidy z ovoce a zeleniny!

omyjte ovoce

Často se stává, že pesticidy najdeme v ovoci a zelenině, potravinách, které můžeme denně konzumovat a kterým musíme   věnovat pozornost, abychom předešli zdravotním následkům   . Jak odstranit pesticidy? Naštěstí existuje několik přírodních prostředků, které je můžete rychle odstranit. Pojďme zjistit, jaké to jsou!

Protože ovoce a zelenina obsahují pesticidy.

Pesticidy jsou potenciálně nebezpečné látky pro bezpečnost potravin a ovlivňují zejména rostlinné produkty. Nenacházejí se v ekologických produktech, protože jsou speciálně pěstovány tak, aby   se zabránilo používání pesticidů,   a skutečnost, že jsou přítomny v potravinách, výrazně podpořila ekologické zemědělství. Ale z čeho jsou pesticidy vyrobeny?

Jedná se o sérii   léků    určených k prevenci onemocnění rostlin a jejich infikování infekčními a parazitárními chorobami během růstu, ale také během sklizně. Existují různé druhy pesticidů, které také  představují  různá rizika, ale navzdory předpisům, které jejich používání regulují, varování přetrvává.

Z tohoto důvodu je při nákupu potravin rostlinného původu vždy vhodné je před konzumací důkladně očistit, aby nedošlo k  požití   nebezpečných pesticidů. Jak ale správně čistit potraviny? Zde najdete různé přírodní prostředky pro každodenní konzumaci bezpečných potravin bez pesticidů!

Přírodní prostředky na odstranění pesticidů z ovoce a zeleniny

Existuje   několik přírodních prostředků  na   odstranění pesticidů z ovoce a zeleniny   , z nichž některé jsou obzvláště účinné. Tady jsi:

Omývání ovoce a zeleniny ve studené vodě se solí je bezesporu dobré řešení. Někdy je také vhodné   propláchnout vodou ovoce a zeleninu,   např. broskve, hrušky, jablka, švestky, rajčata, salát. Ty se musí umýt jednotlivě, list po listu, protože se v nich také hromadí pesticidy.

ovoce a zelenina

Hrubá sůl

Hrubá sůl je také účinným přírodním prostředkem v boji proti pesticidům na ovoci a zelenině. Na jídlo můžete nasypat  hrubozrnnou sůl   a omýt tekoucí vodou, nejlépe studenou. Sůl je pesticid a pesticid, působí přirozeně a neškodí.

Ocet

Ocet je stejně účinný při odstraňování pesticidů z ovoce. Do misky nalijte 1 sklenici octa a 2 sklenice vody, ponořte jídlo a   nechte asi třicet minut nasáknout   . Vydrhněte kartáčem, abyste odstranili zbytky a nakonec opláchněte velkým množstvím studené vody.

Hydrogenuhličitan sodný

Jedlá soda je přírodní ingredience, která zajišťuje dokonalé čištění ovoce a zeleniny a je také snadno dostupná, protože ji máme všichni doma. Chcete-li jej použít, jednoduše namočte jídlo   do misky s vodou a jedlou sodou   a poté je omyjte pod tekoucí vodou.

Pro úpravu dávky stačí vědět, že   na každý litr vody musíte přidat lžíci jedlé sody.   Alternativní metodou je   vyrobit pastu z vody a jedlé sody a potřít jí jídlo, aby se odstranily veškeré stopy pesticidů. Tato metoda je však vhodná pro potraviny, jako jsou lilky, papriky, hrušky, jablka nebo větší potraviny.

jedlá soda a citron

Dalším přírodním prostředkem k odstranění pesticidů je použití jedlé sody, ovšem s přídavkem citronu. Chcete-li získat účinnou směs, měli byste   smíchat 2 polévkové lžíce jedlé sody, 1 polévkovou lžíci citronové šťávy a půl šálku vody.   Výsledný roztok vložte do rozprašovače, nastříkejte na jídlo a poté opláchněte velkým množstvím studené vody.

 

Se všemi uvedenými přírodními prostředky, jak vidíte, je odstranění pesticidů z ovoce a zeleniny snadné. Vyberte si tedy lék, který je podle vás nejvhodnější, a konzumujte potraviny s maximální bezpečností.