Paprika je   zelenina   , kterou lze konzumovat syrovou nebo vařenou. Mají   nízký obsah kalorií   a jsou bohaté na vitamín C   a další antioxidanty, vlastnosti, které z nich dělají vynikající potravinu pro zdravou a vyváženou stravu. 

Bohužel   nejsou moc stravitelné,   i když jsou opravdu dobré. Jak je ale jíst a udělat je stravitelnějšími?

Papriky: Proč jsou tak těžko stravitelné?

Problémy    se stravitelností papriky   jsou dány slupkou a obsahem dvou látek:   solaninu a flavinu.

Solanin je nebezpečná látka, která se nachází také v lilku, bramborách a rajčatech. Je-li konzumována ve velkém množství, může být pro tělo skutečně toxická, ačkoli tato látka má tendenci postupně mizet, když jídlo dosáhne plné zralosti.

Flavin se nachází ve vnitřní bílé části pepře a v semenech a po požití přilne ke stěně žaludku a způsobuje   bolest nebo tíhu   . Jedním z důvodů, proč  je papriková kůra  obtížně stravitelná, je to, že střeva ji obtížně vylučují, takže se cítíme sytí i několik dní. Takže první věc, kterou byste měli udělat, je:

  • Nakupujte organické, zralé ovoce a zeleninu;
  • Odřízněte bílou vnitřní část a semena, stejně jako stonek. 

Paprika, trik, aby byly stravitelnější a mohli je jíst na noc

Stravitelnost    paprik   závisí také na způsobu vaření. Například se ukázalo, že mnoho lidí nedokáže strávit pečené papriky, zvláště po oloupání a umytí pod tekoucí vodou. Důvodem je, že se tak eliminuje tekutina, která se uvnitř papriky tvoří po uvaření, a   obsahuje enzym, který usnadňuje trávení.

Abyste mohli jíst papriky v klidu, doporučujeme:

  • Po uvaření odstraňte   slupku, semínka a bílé části   ,   ale ne vodu, kterou obsahují.
  • Dalším účinným trikem je   přidat kromě oleje i trochu octa nebo citronu jako koření.

Důležitou roli při trávení hraje i složení  pokrmu   , tedy to, co se s paprikou podává. Lépe se tráví při konzumaci s   masem nebo bílou rybou, těstovinami nebo jinými obilovinami.   Při konzumaci se smaženými vejci, luštěninami nebo sýrem však způsobuje zažívací potíže a nadýmání, což způsobuje ještě větší nepohodlí.

ČTI TAKÉ:     Když je udělám, vždy hned zmizí, tyhle muffiny jsou vynikající | Pouze 130 kcal!

Navzdory zažívacím potížím jsou papriky užitečné při    dietách    a    cukrovce   , protože obsahují málo cukru a velmi málo kalorií. Mají také    diuretický    a    odvodňovací účinek   , což je vlastnost, která by se neměla podceňovat, pokud jde o zadržování tekutin.

Ale to není vše, protože při vaření, zejména pražené, působí na   peristaltiku    a mohou   pomoci regulovat střevní průchod.   V tomto ohledu se však nedoporučují při kolitidě, gastritidě a jiných žaludečních onemocněních.

Pokud jde o  minerální soli    a    vitamíny   , je lepší   zvolit syrové papriky   , protože si zachovají své vlastnosti a nutriční vlastnosti nezměněny.

Jak jíst syrovou papriku a udělat ji stravitelnější

Pokud   chcete jíst syrové papriky třeba do salátů, stačí nakrájet slupku a zeleninu pak omýt. Dalším řešením je povařit    papriky na minutu a poté je ponořit do  ledové lázně   , aby se snadno odstranila slupka a zastavil se proces vaření.

Na druhou stranu konzumace syrové zeleniny může způsobit žaludeční potíže, protože je hůře stravitelná než vařená jídla. To platí zejména o paprikách.

Zelená paprika je nestravitelnější než červená a žlutá, zde je důvod!

Zelená   paprika    je ve srovnání s červenou a žlutou paprikou velmi obtížně stravitelná      může způsobit nadýmání a bolesti žaludku. Důvod? Nejsou zralé a jako každé nezralé ovoce a zelenina mohou způsobit střevní potíže a nadýmání. Tento problém způsobuje především    složitý cukr fruktóza   ,    který se nachází v paprikách, ale i v jiných potravinách, jako je   avokádo   .

Jak dlouho trvá trávení papriky?

Syrové papriky a saláty jako hlávkový salát, okurky, rajčata a ředkvičky se   stráví do 30 minut.   Po uvaření     lze listovou zeleninu a brukvovitou zeleninu, jako je zelí, brokolice a květák, strávit za 40 minut.

Pokud milujete papriky a nechcete se bez nich obejít, vyberte si plně vyzrálou červenou nebo žlutou odrůdu, která je mnohem lehčí na váš žaludek.