Petržel, s větvičkovou metodou máte nekonečnou zásobu: vydrží roky

Petržel, s větvičkovou metodou máte nekonečnou zásobu: vydrží roky

Existuje způsob, jak mít doma nekonečnou zásobu petržele.

Petržel

Petržel bezesporu patří mezi aromatické látky, které se dají využít a je v kuchyni velmi známá. Aromatické rostliny by v domácnosti neměly chybět, protože jsou nezbytné pro přípravu nejrůznějších pokrmů.   Aby byla tato rostlina vždy k dispozici   , existuje systém známý jako metoda větvení.

Pro implementaci a znásobení jednoduché metody Twig doporučuji přečíst si reporty.

Vlastnosti petržele

Petroselinum   cruispum   , známý jako   petržel   , roste v celém mírném klimatickém pásmu. Tato dvouletá rostlina je rozšířená po celém Středomoří a má kořeněnou a hořkou chuť. Existují dva   typy   : kudrnaté a širokolisté. Tyto dvě odrůdy se také odlišují svou odlišnou chutí, přičemž kudrnatá odrůda je sladší.

Patří do čeledi  Apiaceae   a je to rostlina, která se po staletí pěstuje pro léčebné, dekorativní a kulinářské účely. Petržel   je bohatá na prospěšné vlastnosti,   protože její listy jsou bohaté na vitamíny, minerály, beta-karoten a flavonoidy. Protože je obzvláště bohatý na vitamín C, má vynikající antioxidační účinky a podporuje imunitní systém.

Petržel pomáhá pročistit organismus, regulovat krevní tlak a stimulovat trávení. Je to vynikající přírodní protizánětlivý prostředek a velmi užitečný v boji proti zadržování tekutin a anémii. Je to také účinný přírodní lék na bodnutí hmyzem. Konečně, petrželová semínka rozdrcená na prášek jsou   výborným prostředkem na posílení vlasové pokožky.

tajná petržel, aby rostla

jak to pěstovat

Nejlepší způsob,   jak zasadit petržel do květináčů,   je do velkého květináče, protože kořeny rostou hluboko. Je to rostlina, která dobře roste v mírném podnebí a preferuje slunná místa.

Chcete-li zasadit tuto  aromatickou rostlinu   , stačí rozsypat několik semen do vázy a asi po měsíci získáte první lístky. Semena jsou rovnoměrně rozmístěna a poté by měla být pokryta zeminou, která by měla být udržována vlhká až do klíčení.

Ohledně    zavlažování   je třeba říci, že dešťová metoda je ideální metodou. Je lepší zalévat v malých dávkách každý den, aby nedošlo k poškození rostliny. Kromě toho je třeba každých několik měsíců odstranit plevel.

Listovou petržel   lze sklízet asi sedmdesát dní po výsevu. Při žvýkání po jídle poskytují listy svěží, voňavý dech. Chcete-li   listy uchovat   , jednoduše je osušte a vložte do vzduchotěsných nádob.

rostlina petržel

Odvětvový způsob množení petržele.

Metoda   řezu   je ideální mít doma vždy výbornou čerstvou petrželku. K   jejich množení   vyberte nejprve asi čtyři centimetry dlouhou snítku petržele s pěkným trsem zelených listů.

Následně je třeba odstranit všechny petrželové listy na bázi větve. Poté   by měla být větev umístěna do nádoby naplněné vodou   nebo pohřbena ve směsi písku a rašeliny. Poté by měla být malá   větev   umístěna na dobře osvětleném místě, ale nevystavovat ji přímému slunečnímu záření.

Ideální   teplota pro zakořeňování a množení petržele   je jaro nebo pozdní léto, kdy se teploty pohybují kolem dvaceti stupňů. Po několika týdnech začnou z malé větve vyrůstat kořeny. Teprve když   jsou kořeny    dostatečně robustní, lze ji zasadit do země nebo do květináče.

 

Ke zdravému a dlouhodobému růstu potřebuje malá rostlina petržele pouze dobře odvodněnou půdu na bázi rašeliny a jílu, přičemž dbejte na to, aby nedocházelo ke škodlivé stagnaci vody. Půda musí být neustále vlhká, proto je důležité rostlinu denně zalévat.

Hit enter to search or ESC to close.