Petržel je jednou z  nejpoužívanějších   bylinek v kuchyni k dochucení vynikajících pokrmů. Petržel, vědecký název   Petroselinum crispum   , je jednou z   nejcennějších aromatických bylin používaných   ve středomořské kuchyni a mnoha dalších kuchyních. Je to dvouletá rostlina s mnoha     tělu   prospěšnými vlastnostmi a je také velmi nenáročná na pěstování   , proto je považována za ideální plodinu pro začátečníky. Proto vás dnes chceme naučit,    jak pěstovat petržel ve vodě,    abyste ji měli stále k dispozici.

Petržel, se snítkou z obchodu s ovocem můžete mít nekonečné množství petržele, aniž byste utratili 1 euro

Petržel je velmi odolná rostlina a   nevyžaduje velkou péči, ale  při péči o hrnkovou petržel je třeba   mít na paměti  několik věcí:

 • Světlo:    Petržel nevyžaduje mnoho slunečního světla. Ve skutečnosti může dokonale růst  s přibližně 3 hodinami světla denně   .
 • Zemina:    Jak jsme již uvedli, rostlina vyžaduje hodně vlhkosti, proto musí být substrát velmi lehký a poskytovat dobrou drenáž. Kromě toho by měl být obohacen o odlitky červů nebo kompost.
 • Zavlažování:   velmi časté, zejména v letních měsících. Petržel může vyžadovat až 2 až 3 mírné zálivky denně, vždy bez překročení, aby substrát zůstal vlhký, ale bez přebytečné vody.

Nyní se podívejme, jak   pěstovat petržel ve vodě pomocí jedné větve ze zelináře.   Bude potřeba:

 • Čerstvá petrželová nať
 • vodopád
 • 1 vázu
 • Hrnec s půdou

Metoda:

 1. Začněte výběrem   nejčerstvějších a nejzelenějších snítek petržele, které   najdete.
 2. Stonky ustřihněte dezinfikovanými nůžkami   a vložte do vody v nádobě nebo sklenici   (pozn.: voda se musí převařit a odchlorovat, aby petržel dobře rostla).
 3. Tímto způsobem se petržel začne   množit.
 4. Jakmile petrželka začne rašit,   připravte hrnec s trochou zeminy.   Umístěte ji na místo, kde   bude dostávat dostatek slunce. 
 5. Za dva týdny petržel zakoření v zemi.
 6. Nakonec   půdu každý jeden až dva dny zalijte.   Uvidíte, že rostlina postupně začne růst a budete ji moci používat ve svých receptech.
Petržel, pokud ji takto sklidíte, zesílí a bujně poroste.

Jakmile se rostlina vyvine, je také důležité vědět, jak ji sklízet. Pokud nevíte,   kdy petržel nakrájet    , abyste ji mohli začít sklízet, postupujte podle těchto jednoduchých pokynů:

 

 • Když jsou rostlině   asi tři měsíce   , můžete začít   řezat vnější větve   a používat je v kuchyni. To   stimuluje růst centrálních výhonků,   což urychluje jejich růst a povzbuzuje rostlinu k tvorbě nových výhonků.
 • Když uvidíte stonek květu, máte dvě možnosti:   sklidit celou rostlinu   nebo   ji nechat produkovat semena, abyste měli později materiál pro novou výsadbu.