Pistácie doma?   Možné a    snadné získat,   samozřejmě s   návodem krok za krokem, jak je naklíčit a pěstovat v květináčích. 

Toto jedlé semínko má mnoho důvodů, proč si ho zasadit doma. Například díky vysokému obsahu antioxidantů    ,    zejména luteinu a zeaxantinu, chrání zrak. Studie    lékařské    fakulty a zdravotnických věd   Španělska ukazuje, že tyto látky jsou nezbytné pro zdraví očí .   Navíc   28 gramů pistácií (asi 49 kusů) poskytuje 159 kalorií a vitamín B6, který přispívá   k tvorbě hemoglobinu, molekuly transportující kyslík do červených krvinek, vlákniny a bílkovin.

Pistácie v květináči: Pokud je pěstujete tímto způsobem, můžete je naklíčit ve dvou snadných krocích

Pistácie v hrnci

Krok 1:   Budete potřebovat hrst pistácií.   Je velmi důležité, aby se netopily!   Nejprve musíte odstranit tvrdou skořápku a dát pistácie do sklenice s vodou. Je třeba je nechat přes noc na tmavém místě, aby se rehydratovaly.

Krok 2:   Jakmile je toto hotovo, položte na talíř nebo misku suchý ubrousek a přidejte pistácie. Zakryjte je   papírem, měl by být vlhký   . Nechte to takto   čtyři až deset dní, dokud nevyraší   . Je důležité   je udržovat vlhké.   Pokud vidíte, že jsou suché, přidejte trochu vody.

Krok 3:   K výsadbě pistácií budete potřebovat   květináč s dostatečnou hloubkou   , aby kořeny správně rostly. Plastovou láhev můžete také znovu použít jednoduchým odříznutím horní části.

Krok 4:   Naplňte květináč   zeminou a substrátem   a pomocí nože nebo prstů udělejte několik otvorů a   vložte naklíčené pistácie   .

ČTI TAKÉ: Takto     připravuji zeleninovou polévku, je to velmi jednoduché: milovala ji celá rodina | Pouze 260 kcal!

Poznámka: Půda by neměla zcela zakrývat klíčky.   Pamatujte, že pistácie mají rády slunce. Pokud je to možné, umístěte je k oknu nebo na terasu a často je zalévejte.

Tipy, které je třeba mít na paměti při pěstování pistácií v květináči

pistácie

 

  1. Pistácie   vyžadují ke správnému vývoji hodně světla   . Proto je nutné jim již od výsadby zajistit sluneční světlo, aby keř bez problémů kvetl.
  2. Pistácie   preferují suchou půdu,   proto by měla být zajištěna drenáž k odstranění přebytečné vody.
  3. Jak rostlina roste,   měla by být pravidelně zalévána   , protože to podporuje produkci pistácií na začátku sklizně.
  4. Buďte   opatrní při zimních mrazech,   protože mohou zničit vaši úrodu.
  5. Tento strom potřebuje čas, aby vyrostl, takže hodně trpělivosti.
  6. Řez by se měl provádět  v prvních měsících roku   (leden a únor) odstraněním mrtvého dřeva z kmene a odříznutím některých jeho výhonů.
  7. Mohou ji   napadnout pavouci, mšice a další škůdci,   proto se doporučuje opatrnost.
  8. Rozmnožit ji můžete   řízkováním nebo semeny.