Pro udržení určité úrovně hygieny ve sprše se můžete rozhodnout pro velmi účinné přírodní řešení.

Láhev s rozprašovačem ve sprše.

Správné čištění a dezinfekce vašeho domova je bezpochyby činnost, kterou byste měli provádět často, abyste mohli žít ve zdravém prostředí. Navíc   přijímat hosty ve vždy dokonalém, uklizeném a voňavém domově je bezpochyby cílem, o který mnozí usilují.   Jsou však oblasti domu, kde běžný úklid nestačí a je nutné jít hlouběji, abyste odstranili všechny stopy nečistot, prachu, plísní atd. Abychom uvedli jen jeden příklad,   dezinfekce koupelny nepochybně vyžaduje více úsilí   než dezinfekce ostatních místností. Vlhkost v koupelně je skutečně vyšší a není neobvyklé, že se v některých koutech časem vytvoří stroupky a plísně.

Touto metodou vždy vyčistěte sprchu: již žádné plísně a vodní kámen

Nečistoty a vodní kámen velmi často ovlivňují sprchu   ,   jednu z oblastí, kde se vlhkost v koupelně nejvíce koncentruje. Každý sní o sprše jako ve filmech a televizních seriálech, vždy jasné, čisté a jiskřivé.

Sprcha

Bohužel jsme postaveni před úplně jinou realitu, protože velmi často jsme nuceni   sprchový kout důkladně čistit,   protože se tvoří kroužky nečistot, plísní a vodního kamene.

Frustrace nastává, když si uvědomíme, že i po pečlivém vyčištění každého koutu sprchového koutu jsme stále tam, kde jsme začali. Abychom to shrnuli: dostáváme se do bodu, kdy   dezinfekce sprchy přináší sotva výsledky   , někdy dokonce žádné.

Hlavním důvodem této špíny ve sprše je   mýdlový šmouh   , který vytváří šmouhy na obkladech sprchového koutu a také na skleněných dveřích samotného sprchového koutu.

Naštěstí existují řešení, jak s tímto nepořádkem bojovat, i když se množství zdá tak velké. Vše, co potřebujeme, jsou dvě ingredience, které se často nacházejí v domě:   ocet a mýdlo na nádobí   .

Vezmeme rozprašovač a přidáme stejné díly octa a vody, dokud není nádoba plná. Jakmile je tento krok hotový,   přidáme do směsi několik lžic saponátu   a poté vše promícháme, aby se směs zesvětlila.

Použitím octa a saponátu se opět leskne.

Jakmile to uděláme, můžeme toto velmi účinné řešení použít k podrobnému čištění sprchy. Rozprašovačem   nastříkáme značné množství tekutiny   na sprchové zástěny a také na obklady.

vyčistit sprchu

Jakmile je nástřik hotový, přistoupíme k odstranění nečistot. Vezmeme   měkkou houbu   a začneme ji distribuovat tam, kde stříkáme roztok.

O prostředcích do myček je známo, že mají odmašťovací funkci, k dezinfekci se často používá ocet. Kombinace těchto dvou prvků zajišťuje, že skvrny a stopy   lze snadno odstranit  otřením houbičkou.

 

Tím, že tento proces opakujeme s určitou frekvencí, se již nebudeme muset potýkat s plísní, špínou a vodním kamenem ve sprše.