Našli jste odkvetlé květy orchidejí a nevíte si rady? Odborníci mají na starosti vysvětlit, co a jak používat. 

uschlá orchidej

Orchideje   jsou fascinující a jemně elegantní rostliny ceněné pro svou krásu a rozmanitost. Listy těchto rostlin však mohou někdy seschnout a ztratit svůj vitální a zdravý vzhled.   To může   být problém pro pěstitele orchidejí, ale naštěstí existují přírodní prostředky, které mohou pomoci obnovit zdraví listů.

Co způsobuje vadnutí květů orchidejí?

Jednou z hlavních příčin vysychání listů orchidejí je vystavení nedostatečnému slunečnímu záření.  Nadměrné přímé sluneční světlo  může způsobit spálení listů, zatímco nedostatečné sluneční světlo může bránit fotosyntéze a oslabit rostlinu. Nezapomeňte umístit orchidej na dobře osvětlené místo, ale chráněné před přímým slunečním zářením. Pokud je příliš mnoho slunečního světla, přesuňte rostlinu na stinnější místo.

Další častou příčinou   vysychání listů orchidejí je nesprávná zálivka   . Přemokření nebo podmáčení může způsobit vysušení nebo nahromadění vlhkosti a následné odumření nebo hnilobu kořenů. Ujistěte se, že zaléváte orchidej pouze tehdy, když je substrát suchý a vyhněte se přemokření nebo přemokření. Účinným způsobem zavlažování je ponoření rostliny na několik minut do vody, aby substrát mohl vodu rovnoměrně absorbovat.

Uschlé květy orchidejí

Orchideje jsou  vlhkomilné rostliny   a příliš suché prostředí může způsobit zasychání jejich listů. Ujistěte se, že kolem rostliny je dostatečná vlhkost. Můžete to udělat umístěním zvlhčovače poblíž vaší orchideje, umístěním nádoby s vodou pod rostlinu nebo postřikem listů vyčištěnou vodou.

Plísňová onemocnění a napadení parazity, jako jsou mšice, moučníci nebo roztoči, mohou způsobit vysychání listů orchidejí. Pravidelně svou rostlinu kontrolujte   , zda nejeví známky napadení   nebo nemoci. V případě napadení můžete k boji proti škůdcům použít přírodní prostředky, jako je neemový olej nebo insekticidní mýdlo. Pokud dojde k onemocnění, odstraňte infikované části a aplikujte přírodní fungicid, abyste zabránili šíření.

Špatná výživa může ovlivnit   celkový zdravotní stav listů orchidejí   . Orchideje potřebují určité živiny, aby se jim dařilo. Použijte zředěné hnojivo specifické pro orchideje a aplikujte podle pokynů výrobce. Vyvarujte se přehnojování rostliny, mohlo by dojít k poškození kořenů a zaschnutí listů.

Přírodní prostředky doporučené zkušenými zahradníky.

Zde je několik návrhů na   přírodní prostředky   , aby byly listy orchidejí opět krásné:

 

  • Dopřejte své orchideji vodní lázeň ponořením rostliny do dřezu nebo nádoby s vodou pokojové teploty na 15 až 20 minut. To pomáhá rehydratovat listy a podporuje celkové zdraví rostlin.
  • Smíchejte zředěný roztok vody a jablečného octa (1 díl jablečného octa na 3 díly vody) a jemně nastříkejte na listy vaší orchideje. To může pomoci obnovit rovnováhu pH a podpořit zdraví listů.
jablečný ocet
  • Aplikujte gel z aloe vera na suché listy vaší orchideje. Aloe vera má hydratační a zklidňující vlastnosti, které mohou podpořit obnovu poškozených listů;
  • Uvařte šálek zeleného čaje   a nechte vychladnout. Poté posypte listy vaší orchideje zeleným čajem. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci obnovit vitalitu listů.