Perete ručníky na 40 stupňů? Pokud to uděláte, budete vědět, že děláte chybu. Proto je třeba se tomu vyhnout.

Teplota pračky

Pokud jste zvyklí   prát ručníky na 40 stupňů,   měli byste vědět, že   děláte velkou chybu   . Rozhodně nevíte, co je to za chybu, a proto je dobré znát důvody, proč byste ji nikdy neměli dělat.

Ručníky jsou   základními předměty v koupelně   , a proto by se s nimi mělo zacházet opatrně, aby zůstaly nadýchané, měkké a měly dlouhou životnost. Pokud jsou ručníky drsné, nepohladí vaši pokožku jako měkké ručníky. Pojďme tedy zjistit, proč je praní ručníků na 40 stupňů chyba!

Proč neprat ručníky na 40 stupňů?

Důvod, proč byste nikdy neměli prát ručníky na 40 stupňů, je jednoduchý.   Ručníky vyprané při této teplotě   časem ztrácejí měkkost a zdrsní. Zabalit tělo do hrubého ručníku jistě není pro nikoho pohodlné, proto je nejlepší se této teplotě vyhnout.

Relaxace   po koupeli či sprše   závisí také na kvalitě ručníku, kterým se osušíme. Když je měkký, je příjemné ho omotat kolem těla, stejně jako je příjemné osušit si ruce a obličej, ale když je drsný, efekt je úplně jiný.

vyprat ručníky

Ručníky zdrsní především nesprávný způsob praní a praní na 40 až 60 stupňů je případ, zvláště u některých látek.   Pokud nejsou látky pro toto praní vhodné,   časem se znehodnotí a budou také nepříjemné pro pokožku.

Z tohoto důvodu byste nikdy neměli ručníky prát v pračce na 40 stupňů a existují další opatření, která byste měli udělat, abyste získali nadýchané, měkké a příjemně vonící ručníky.

Kdy vyměnit ručníky?

Jedna věc, kterou je třeba zvážit před praním ručníků,   je, kdy je vyměnit   . Ve skutečnosti je určitě vhodné vyhnout se nadměrnému praní, aby zůstaly dlouho nezměněny. Jak dlouho by měla trvat výměna ručníků?

ručníky

  Pro zajištění maximální hygieny se doporučuje   měnit ručníky jednou týdně . Místo toho by se ručníky používané k osušení těla měly   vyměňovat každé dva až tři dny.   V tomto případě se jedná o župany a osušky, které se používají po sprše.

Pokud je vyměníte podle těchto pravidel, můžete zabránit hromadění bakterií a choroboplodných zárodků na ručníku. Jejich výměnou s touto frekvencí se navíc vyhnete vysokým teplotám praní, které nakonec tkaniny opotřebovávají.

Jak mít měkké ručníky

Při praní ručníků je důležité mít na paměti teplotu, aby zůstaly měkké a nadýchané. Pokud špatně regulujeme teplotu, riskujeme, že z pračky odcházíme s hrubými ručníky, které nejsou vhodné k   vysušení pokožky, aniž by došlo k jejímu poškození   .

Běžně je doporučená teplota pro   odstranění choroboplodných zárodků a bakterií z ručníků  40 stupňů,   ale nelze ji použít pro všechny tkaniny. Ve skutečnosti   můžeme prát bavlněné a bílé ručníky pouze při teplotách 40 nebo 60 stupňů, protože tato látka a barva snáší i vysoké teploty.

Situace se však mění s ručníky z jiných materiálů a v různých barvách.

Ručníky z mikrovlákna   by se například měly prát   maximálně na 30 stupňů   , aby byly měkké a hladké a nevybledly.

Cyklus odstřeďování by měl   být také přizpůsoben tkanině ručníků   , aby byly měkké a dlouho vydržely. Ve skutečnosti, v závislosti na látce, může příliš silné odstřeďování způsobit poškození.

 

Důležitou roli hrají také prací prostředky     , které se musí přizpůsobit prané látce. Pokud dodržíte všechna tato opatření, vaše ručníky budou vždy dokonalé a velmi jemné!