Detail melounu nám umožňuje poznat, zda je velmi šťavnatý a sladký, stačí se spolehnout na pár jednoduchých triků: tady je.

Tajemství vodního melounu

V létě, zvláště když teploty dosahují velmi vysokých maxim, má vždy smysl   zvýšit podíl ovoce a zeleniny ve stravě.   Odborníci doporučují častou konzumaci některých druhů ovoce, které vás nejen zasytí, ale mohou být i důležitou podporou ve dnech velkých veder. V letních měsících je proto vhodné jíst ovoce jako jsou  meruňky, broskve, jahody a třešně   , ale také mišpule, borůvky a švestky, stejně jako melouny a   melouny  . Poslední dva zmiňovaní jsou pravděpodobně typickým ovocem léta, a proto jsou často k vidění na italských stolech.

Detail, abyste pochopili, zda je meloun dokonalý: nemůžete se pokazit

Meloun je bezesporu perfektní ovoce na léto a vysoké teploty. Pozitivní   vlastnosti   vodního melounu jsou četné a všechny jsou velmi důležité.

vodní melouny

Kromě toho, že meloun poskytuje vynikající hydratační účinek, je vynikajícím posilovačem kostí a doporučuje se také k ochraně kardiovaskulárního systému.

Kromě toho   by se neměl podceňovat vysoký obsah cukru v melounu. Toto ovoce našemu tělu zaručí řadu vitamínů, mezi které patří vitamín A, vitamín B, vitamín B6 a vitamín C. Kromě toho je vodní meloun také bohatý na fruktózu.

Stručně řečeno,   meloun je jedním z nejvhodnějších druhů ovoce v boji proti pocitu horka,   protože umožňuje získat zpět velké množství minerálních solí ztracených pocením.

Meloun však může představovat i některá zdravotní rizika. Když jdeme do supermarketu koupit dobrý meloun,   musíme si ovoce vždy důkladně prohlédnout,   abychom se ujistili, že není žádný problém.

Ve skutečnosti by měl být dokonalý meloun sladký, ovocný a šťavnatý, ale samozřejmě před jeho otevřením není snadné pochopit, zda tyto vlastnosti skutečně má.

Existuje ale trik, který nám může pomoci pochopit,   který meloun se vyplatí koupit   a který bychom měli rozhodně vyhodit.

Prvním trikem je pečlivě sledovat meloun a případně si všimnout  přítomnosti světelného bodu   . Pokud tam toto světlé místo není, je nejlepší nechat meloun tam, kde je, protože s největší pravděpodobností ještě není dostatečně zralý a nebude chutnat.

Pokud si však všimneme   jasně žluté skvrny  , můžeme pokračovat v nákupu. Druhým trikem je hledat stonek a zjistit, zda má pěknou hnědou barvu.

Barva stonku a „klepání“: techniky, jak zjistit, zda je meloun dobrý

Ve skutečnosti tento detail potvrzuje, že ovoce bylo sklizeno ihned po dozrání. Pokud je však stonek stále zelený, znamená to, že meloun byl utržen příliš brzy.

nakrájený meloun

Třetím trikem je   klepat na ovoce klouby   , jako bychom „udeřili“. Pokud je zvuk „dutý“, znamená to, že meloun je plný vody, a proto je obzvláště lahodný.

Tady je konečně čtvrtý trik. Jediné, co musíme udělat, je  na meloun lehce zatlačit   , jako bychom se ho snažili zmáčknout prsty. Ovoce by nemělo vypadat ani příliš měkké, ani příliš tvrdé.

 

Pokud najdeme meloun s těmito čtyřmi vlastnostmi,   můžeme jej bez problémů koupit   . Když se vrátíme domů, můžeme si ho nakrájet a zjistit, jak je sladký a šťavnatý.