Chcete-li optimálně vyčistit podlahu, okna a zrcadla a odstranit i ty nejodolnější skvrny, stačí se spolehnout na tento jednoduchý prostředek.

červená kostka

Úklid   vašeho domova   je bezpochyby činnost, kterou je nutné provádět s určitou frekvencí, abyste vždy žili ve zdravém a pohodlném prostředí. Pro pečlivou dezinfekci vašeho domova musíte především důkladně umýt podlahy, kde se hromadí nečistoty a prach, ale také   police, okna, zrcadla, police, nábytek   a vše v jednotlivých místnostech. Ale i když uděláme vše pro to, aby náš domov opět zářil, může se stát, že   některé skvrny prostě odstranit nejdou   . Co je třeba v těchto případech udělat?

Podlaha, sklo a zrcadla opět jako nové: takhle to funguje

První, co vás napadne, je zajít do některé ze specializovaných prodejen a pořídit si některý z těchto velmi účinných chemických přípravků, které nám umožňují účinně zasahovat i na tu nejodolnější špínu.

Vyčistěte podlahy

Mnoho lidí však neví, že existují  alternativní řešení  , která jsou levnější a mají mnohem menší dopad na životní prostředí.

No, k odstranění těch nejodolnějších skvrn se můžete uchýlit k některým z klasických babiččiných prostředků. Toto řešení   rozzáří nejen vaši podlahu   , ale také okenní sklo a všechna zrcadla.

Nejprve si vezmeme nádobu, do které napustíme   dva litry vody   . Fungovat může i klasický kbelík, který běžně používáme k mytí podlah.

Do nádoby, kam jsme nalili dva litry vody, jsme přidali   hrnek bílého octa a lžičku tekutého mýdla   a nakonec jsme přidali lžíci jedlé sody.

Vše pečlivě promícháme, aby byl tento roztok ještě účinnější. To nám dává produkt, se kterým dokážeme odstranit i ty nejodolnější skvrny z podlah, skla a zrcadel.

Hadřík namočíme do roztoku, který jsme si právě připravili, a   setřeme jím po podlaze   , zejména na místech, kde jsou skvrny, které jsme prostě nedokázali odstranit.

S velkým uspokojením si všimneme, že po pár průchodech začnou odcházet mastné skvrny a skončíme s lesklou a lesklou podlahou.

Řešení je ideální i pro sklo a zrcadla.

A to není vše, protože toto jednoduché řešení je také obzvláště důležité   pro likvidaci všech bakterií   , které se hromadí v půdě.

Vyčistěte zrcátka

Produkt je tak účinný, že podlaha vypadá jako skutečné zrcadlo. Jak jsme již zmínili, toto řešení je ideální i pro sklo a zrcadla, i když zde musíte samozřejmě postupovat jinak.

Stačí skvělý přípravek dát  do rozprašovače  . Po nalití vody do láhve (asi hrnek, pozn. red.) jsme přidali lžíci saponátu a půl hrnku bílého octa.

 

Dobře promíchejte, lahvičku opatrně zakryjte a nastříkejte roztok na sklo a zrcadla.   Dále můžeme veškeré nečistoty odstranit čistým měkkým hadříkem nebo čističem na sklo   . Ve skutečnosti to trvá jen pár minut, než budou opět vypadat jako nové.