Pokud uvidíte tento hmyz ve svém domě, vyhněte se jeho zabití, jinak by se mohlo něco stát. Zde je to, co byste měli udělat, pokud si všimnete tohoto hmyzu ve svém domě!

hmyz v domě

Pokud   uvidíte tento hmyz ve svém domě, nezabíjejte ho. Řeč je o Scutigeře, neškodném a hlavně užitečném hmyzu v domácnosti. Ve skutečnosti ho potřebujete, protože odvádí další nebezpečnější hmyz, jako jsou švábi, mravenci, komáři a stříbrné rybky. Ale co je Scutigera? Pojďme zjistit vše o tomto hmyzu!

Nezabíjejte tento hmyz, pokud ho uvidíte.

Nelikvidujte tento hmyz, pokud jej uvidíte ve svém domě.   Scutigera je opravdu neškodná   a na první pohled vypadá jako stonožka. Jeho tvar je zvláštní a má také 15 párů nohou, takže vypadá jako stonožka. Nezaměnitelný pro svou šedožlutou barvu, není vůbec nebezpečným hmyzem a snadno ho najdete v domácnostech, protože je poměrně běžný.

Jako hmyzožravec je   výborným spojencem v boji proti švábům, štěnicím, stříbřitým   rybkám, mravencům, pavoukům a komárům. Takže pokud nějaké uvidíte ve svém domě, nespěchejte je zabít, nechte je žít, protože se tak zbavíte dalšího otravného hmyzu.

Toto malé zvíře   člověku neškodí   a působí pouze jedem, který uvolňuje svými zuby. Jed není škodlivý pro lidi ani domácí zvířata, takže ho můžete nechat být.

Co je to escutigera?

Hmyz pocházející ze Středomoří, Scutigera, má 15 párů dlouhých, černě pruhovaných nohou a tuhé, šedožluté tělo označené třemi tmavými skvrnami na zádech. Při narození má tento hmyz čtyři páry nohou, v prvním svleku vyroste další pár a v dalších dva páry.

Scutigera preferuje   místa   , kde není příliš horko a kde je trochu vlhkosti. Proto je snadné jej najít v koupelnách, prádelnách a sklepech. Jeho životnost je tři až sedm let a živí se dalším hmyzem, jako jsou štěnice, komáři, termiti, švábi, mravenci a další.

Přestože se jedná o účinnou pomůcku   k likvidaci jiného hmyzu   , je jasné, že v případě invaze scutigera do domu je nutné přijmout opatření. Řešením, jak zabránit tomu, aby se v domech hromadilo velké množství nečistot, je udržovat je   co nejčistší   . Pojďme zjistit proč.

Význam Scutigery

Jak zabránit Scutigerovi ve vstupu do domu

Dobrým způsobem, jak se vyhnout mnoha hádkám doma, je udržovat dům čistý. Ve skutečnosti, pokud je dům špinavý, existuje riziko, že se objeví ve velkém množství. Scutigery přitahuje prach, vlasy, zvířecí srst a organické zbytky.

Dům tedy důkladně vyčistěte, a to i   na neviditelných místech, jako jsou skříně a skříně   , a ujistěte se, že na soklových lištách a okenních parapetech nejsou žádné praskliny. Pokud žijete na venkově, odstraňte většinu nečistot, které jsou také zvenčí, aby se nedostaly do interiéru a nepřitahovaly přítomnost escutigere.

Vysávejte opatrněji a   také ve skrytých koutech,   aby se tam nehromadily nečistoty. Pokud vše, co jste udělali, nestačilo k tomu, aby se opruzeniny odstranily, můžete také použít  přírodní prostředky   , z nichž některé jsou velmi účinné.

 

  Do rohů   dejte například   kávový prášek nebo kajenský pepř   , který raději držte dál.   Ideální je ale   také hřebíček, který můžete posypat v rozích, abyste odpoutali štípače.