Věděli jste, že určitým opatřením můžete vyřešit problém žlutých listů na jazyku tchyně? Zde je to, co musíte udělat, abyste tuto rostlinu oživili a umožnili jí bujný růst!

Zažloutlý jazyk tchyně listy

Má jazyk vaší tchyně žluté listy a vy se bojíte, že zemře? Nebojte se, stále existuje náprava a rostlinu můžete zachránit před špatným koncem. Pojďme tedy zjistit,   co je potřeba udělat, aby tchýně dlouho vydržela,   ačkoliv je i přes svůj podivný název nádherná a dekorativní rostlina!

Sansevieria neboli tchýnin jazyk

Sansevieria, známá jako tchýnin jazyk, je krásná a dekorativní rostlina, která získala své zvláštní jméno podle vysokých zkroucených listů, které   ve skutečnosti vypadají jako jazyky   . Ideální pro skladování doma, ale i na jiných místech. Odolává vysokým teplotám a   nesnáší chlad   .

Dobré pěstování nevyžaduje přehnanou péči, stačí pár malých úprav, které vám mohou pomoci dosáhnout skvělých výsledků. Něco, co se často vyskytuje,   je vzhled žlutých listů.   Pojďme se podívat, jak tomu předejít a co dělat.

Očistěte žluté listy.

Pokud listy zežloutnou, může   být hlavní příčinou napadení hmyzem a parazity   . Dalším důvodem může být to, že   neabsorbují dostatek světla   nebo   jsou prostě špinavé.

Brýle s tchýniným jazykem na okně.

Dobrým řešením tohoto problému je vyrobit   směs vody a marseillského mýdla a očistit listy namočením vaty.

Jediným krokem odstraníte všechny parazity a listy se opět lesknou, protože zmizí i nečistoty. Udělejte to   jednou týdně nebo každých 15 dní   .

Rostlinu nepřelévejte.

Žloutnutí listů může být způsobeno i nadměrnou zálivkou. To se může stát, pokud se oteplí a pokusíte se rostlině pomoci tím, že ji budete více zalévat, ale to by se stávat nemělo. Pokud si všimnete, že je vody příliš mnoho, přestaňte   na několik dní přidávat vodu a nechte půdu vyschnout   .

Abyste předešli chybám,   zalévejte rostlinu,   když už   v půdě není žádná vlhkost   , jinak znovu počkejte. Pozor také na vodu, která zůstala v podšálku, protože pokud by stagnovala, kořeny by mohly zplesnivět a rostlina by mohla uhynout.

Chraňte ho před větrem.

Je důležité chránit tchýnin jazyk před větrem, jinak mohou listy zežloutnout. Ve skutečnosti by v tomto případě rostlina trpěla a žluté listy jsou varovným signálem, že něco není v pořádku.

Tato rostlina obtížně odolává  větru nebo průvanu, a pokud je venku, měli byste se pokusit ji udržet uvnitř, když je průvan. Rostlina také nesnáší náhlé elektrické vlivy;   Dává přednost ochraně a bezpečí   .

Transplantujte a oplodněte tchýnin jazyk.

Aby měl tchýnin jazyk krásné vysoké listy, musí   mít dostatek prostoru k růstu.   Je třeba dbát na to, aby se kořeny mohly dobře vyvíjet a aby bylo v květináči prostor pro expanzi. Je důležité pochopit, zda je tam málo místa, protože by to poškodilo rostlinu a způsobilo by žloutnutí listů.

Pokud je nutná transplantace,   provádějte tuto operaci na jaře   , v každém případě každé dva roky, abyste vždy nechali tchýnině jazyku potřebný prostor pro vývoj. Nezapomeňte také rostlinu oplodnit, ačkoli mnozí říkají, že sukulenty to nepotřebují.

Není to tak úplně pravda a v případě Sansevieria   by  za   žloutnutím listů mohla špatná výživa.   Když tedy aplikujete hnojivo, rostlina dostává živiny, které potřebuje, aby si listy udržely zelené a krásné.

 

Ideálním hnojivem je směs   na bázi draslíku, fosforu a dusíku   . Ideální jsou také přírodní hnojiva. Mezi nejlepší hnojiva patří ta na bázi kávové sedliny, která obsahují všechny potřebné živiny, aby tchýnin jazyk bujně rostl.